Trener Podravke Lino Branko KrajačićPočelo je prvenstvo 2. HRL sjever. Podravka Lino u prvoj utakmici na gostovanju nije osvojila bodove: Osijek PSC – Podravka Lino 39:30 (25:11). Rezultat ne iznenađuje. Podravka Lino nije ista ekipa od prošle sezone, puno je igračica otišlo u druge klubove i u Podravku Vegetu, a osnovicu čine igračice 96. godišta, koje se moraju nositi sa znatno starijima.

– U utakmicu smo ušli malo bojažljivo, previše smo respektirali suparnice. To je i pokazao rezultat 1. poluvremena, koje smo izgubili 25:11. Nismo se snašli na početku – rekao nam je trener Podravke Lino Branko Krajačić – Ekipa Osijeka inače je izvrsna ekipa, i iako je prošle godine ispala iz 1. HRL, poznavajući sve druge ekipe, sigurno će se ponovno naći u 1. ligu.

U 2. poluvremeno Podravka Lino se stabilizirala.

– Malo smo to ”posložili”, otvorili igru bez bojažljivosti iz prvog dijela i krenulo je dobro. To i rezultat pokazuje, jer praktički ispada da smo 2. poluvrijeme mi dobili. Inače, ekipa Osijeka je čvršća i sigurnija od nas, s puno više iskusnih igračica i to je presudilo. Ulazili smo u svaki kontakt čvrsto, ali jednostavno zbog svoje fizičke snage nismo mogli izdržati. Zadovoljan sam s igrom, jer mi jednostavno u ovom trenutku nismo moglo više pružiti. Osijek je izuzteno dobar suparnik i teško smo se mogli nositi s njegovom igrom.

Dakle, Podravka Lino nije ona ekipa koja je prošle godine osvojila prvenstvo: tri igračice su otišle u Zelinu, dvije su prestale igrati, a tri su prešle u sastav 1. ekipe. Ekipu sačinjavaju igračice 96. godište, mlađe kadetkinje, koje su po desetak godina mlađe od igračica u ostalim ekipama. No, nema plača:

– Ne, ne. Nama nije prioritet rezultat. Protiv Osijeka nismo ni mogli dati više, ali zato u drugim ćemo utakmicama imat ćemo mogućnost dati više nego što smo dali danas. Iako, dati Osijeku 30 golova to će uspjeti rijetko koja ekipa u našem rangu natjecanja. Odigrali smo korektnu utakmicu, možda smo mogli odigrati bolje prvi dio, ali ipak je naša ekipa mlada i neiskusna – zaključio je Branko Krajačić.

UTAKMICA 1. KOLA 2. HRL SJEVER

OSIJEK PSC – PODRAVKA LINO 39:30 (25:11)

OSIJEK – Dvorana Zrinjevac. Gledatelja 250. Suci: Dalibor Tunuković i Nikola Knežević (oba Vrpolje). Nadzornik: Bruno Androš (Osijek).

OSIJEK PSC: Bandalić, Babić, Delić; Bošnjak 9(2), Krajnović, Franić 7, M. Smoljo, Nuić, Šučut 3, N. Smoljo, Niskić 7, Knez 4, Babić, Crnjak 4, Boić 3, Špoljarić, Blažeković 2. TRENER: Igor Boić.

PODRAVKA LINO: Krmpotić, Horvat; Široki, D. Kalaus 4, L. Kalaus 2(1), Zagorščak 4, Gašparić 1, Valent, Dušak 4, Maljak, Oremović, Gvoić 4, Slivar 3, Božić 1, Šenvald 7(3). TRENER: Branko Krajačić.

SEDMERCI: Osijek PSC 2(2), Podravka Lino 5(4).

ISKLJUČENJA: Osijek PSC 8 minuta (Bošnjak, Niskić, Knez, Špoljarić po 2), Podravka Lino 12 minuta (D. Kalaus i L. Kalaus 2+2, Zagorščak i Šenvald po 2).

Ostale utakmice 1. kola: Brod Gymnasium – Đurđevac, Cerna – Pitomača, Petrijevci – Darda, Vukovar – Zrinski, Bjelovar – Ivanec.

Parovi 2. kola: Đurđevac – Podravka Lino, Ivanec – Osijek PSC, Zrinski -Bjelovar, Darda – Vukovar, Pitomača – Petrijevci, Brdo Gymnasium – Cerna.