Podravka Lino // foto arhivaLagan posao u 13. kolu 2. HRL sjever imale su rukometašice Podravke Lino, ugostivši na svom parketu ekipu Broda. Kvalitetniji sastav Lina, iako nekompletan, iz minute u minutu dizao je prednost i na kraju je bilo +19, odnosno 41:22 (19:10). Osim početnog vodstva Brođanki (2:0), sve ostalo bilo je u znaku domaćeg sastava.

Uz osrednju realizaciju i ne preveliku ozbiljnost u pristupu, na poluvrijeme Podravka Lino nosi visoku prednost od +9 (19:10). Drugi dio bio je samo nastavak iste priče.

– Odigrali smo osrednju utakmicu i bez previše truda ostvarili visoku pobjedu. Kako nas već od sutra čekaju reprezentativne obveze (8 igračica), dobro nam je došla jedna lakša utakmica za opuštanje. Sada nam predstoji razdoblje mirnijeg rada s ostatkom ekipe, a u idućem kolu trebali bi igrati u Bjelovaru – rekao je trener Podravke Lino Branko Krajačić.

PRVENSTVENA UTAKMICA 13. KOLA 2. HRL SJEVER

PODRAVKA LINO – BROD 41:22 (19:10)

KOPRIVNIČA – Sportska dvorana gimnazije Frana Galović. Gledatelja 50. Suci: Katja Pleše (Osijek) i Melita Posavec (Virovitica). Nadzornik: Damir Mavriček (Varaždin).

PODRAVKA LINO: Markanović (11+0), Krmpotić (8+1); Slivar 2, N. Tvorić 8, Božić 8(1), Polančec 2(2), Zagorščak, L. Kalaus, D. Kalaus 5, Dušak 2(1), M. Oremović 5, A. Oremović 9. TRENER: Branko Krajačić.

BROD: Grbešić, Lončar; Bešlić 2, Horvatović 1(1), A. Kvolik, Golubić, Daidžić 1, V. Kvolik, Njerž 7(3), Roso 4, Brica 3, Pavičić 4. TRENER: Darko Celner.

SEDMERCI: Podravka Lino 9(4), Brod 5(4).

ISKLJUČENJA: Podravka Lino 8 minuta (Zagorščak 2+2+2, D. i M. Oremović po 2), Brod 10 minuta (Bešlić, Horvatović, Golubić, Daidžić, Njerš po 2).

DISKVALIFIKACIJA: Zagoršak, treće isključenje u 58. minuti.