Trener Branko Krajačić zadovoljan učinkom // Arhiva www.rk-podravka.hr Osvrt trenera Branka Krajačića

 Međunarodnom prijateljskom utakmicom s mađarskim RKC-om, igračice Podravke Lino i službeno su zaključile natjecateljsku sezonu 2011/12. Zbrajajući postignute rezultate može se zaključiti da je iza nas vrlo uspješna sezona u kojoj smo postigli nekoliko značajnih rezultata. Mada rezultat nije primarni cilj ove mlade ekipe, ne mogu ne spomenuti, što smo postigli u ovom natjecateljskom razdoblju:

– kao novaci i najmlađa ekipa u 2. HRL osvojili smo drugo mjesto, odmah iza ekipe Osijeka, a koja je izgubila samo jedan susret i to upravo u Koprivnici,

– natjecanje u 1. Hrvatskoj kadetskoj rukometnoj ligi regije sjever, završili smo osvajanjem prvog mjesta,

– na državnom prve nstvu u kategoriji mlađih kadetkinja osvojili smo 2.mjesto, što je i jedini rezultat s kojim osobno nisam u potpunosti zadovoljan, jer nismo uspjeli obraniti prošlogodišnji osvojen naslov prvakinja države,

– u Kup natjecanju, kao pobjednici Županije pa Regije, došli smo među 16 najboljih ekipa u državi, a ispali smo izgubivši protiv prvoligaša Sesveta Agroproteinke. O vrijednosti ovog rezultata govori da smo u prednatjecanju pobijedili, dva drugoligaša (Đurđevac i Bjelovar), prvoligaša TVIN Trgocentar, a Sesvete Agroproteinka treće su plasirana ekipa 1. HRL,

– što se tiče prijateljskih ogleda, osvojili smo tradicionalni Božićni turnir u Sesvetama, a nismo izgubili niti jednu utakmicu, uključujući i ove posljednje međunarodne s mađarskim RKC-a.

Posebno treba naglasiti da su dvije igračice na širem spisku kadetske reprezentacije, dok je osam igračica na spisku mlađe kadetske reprezentacije. Naravno, sve navedeno daje nam za pravo nadati se u svijetlu rukometnu budućnost, u kojoj se očekuje da će dio igračica zaigrati i u prvoj ekipi.

Svi oni koji nas prate znaju koliko je truda i odricanja uloženo da bi se ostvario ovakav rezultat. Ostaje mi za kraj spomenuti da nam predstoji još otprilike dva tjedna treninga, pa odlazak u rukometni Kamp u Zadar (29. lipnja do 5. srpnja), gdje je i okupljanje mlađe kadetske reprezentacije, a iza toga zasluženi odmor do 6. kolovoza, kad počinje ciklus priprema za novu natjecateljsku sezonu.