TRENERI SURADNICI // Piše Snježana Petika

Podravka Lino 2013-2014 // Foto Ivo Čičin-MašanskerU subotu je u Bjelovaru odigrano 9. kolo 2. HRL sjever sa istoimenom ekipom ŽRK Bjelovar. U zadnjem kolu prvoga dijela prvenstva upisali smo drugi poraz ove godine, rezultat 31:23, poluvrijeme 15:10. Što se same utakmice tiče, nisam niti zadovoljna, ali niti nezadovoljna prikazanom igrom. Činjenica je da smo izgubili od trenutno, po meni, najjače ekipe u ligi (neka se drugi ne ljute, jer to je samo moje osobno mišljenje).

Imaju odličnu vanjsku liniju, jaku kružnu napadačicu i na vratima odličnu vratarku, koja nam je stvarala probleme tokom cijele utakmice. Prebrzo smo završavali napade, a osobito iz polukontre. Naši brzopleti šutovi ili promašeni ziceri pretvoreni su u golove igračica Bjelovara, koje se nisu niti stigle vratiti u svoju obranu već su ostale u našem polju. U obrani smo se nosili koliko smo mogli, ali teško je bilo zadržati jaku pivotmenku kao i obraniti se od dalekometne paljbe vanjskih igračica, čiji su udarci išli pod prečke ili ono što se kaže ”u 90”.
I na ovoj utakmici standardne Antonija Oremović, Ivona Mrđen i Iva Papac, uz našu vratarku Krmpotić koja je također odlično čuvala naša vrata obranivši bezbroj teških udaraca, i uz to šest sedmeraca. Kod domaćih vratarka Maras definitivno prvo ime utakmice, uz odlične Gašparović, Gavrić i Kuzman, čiji šutovi su bili naprosto neobranjivi.
Ovom utakmicom završili smo prvi dio natjecanja na trećem mjestu s osvojenih 13 bodova. Slijedi rezime učinjenog i vrijeme za popravljanje onoga što nam nije bilo dobro. Sa svakom igračicom obavit ću razgovor i ukazati na one elemente u igri koje treba popraviti, neke igračice moraju neke elemente ili početi učiti, ili, ako ih već znaju, moraju ih početi koristiti u igri.

ŽRK BJELOVAR – PODRAVKA LINO 31:23 (15:10)
BJELOVAR – Dvorana srednjih škola. Gledatelja: 150. Suci: Miljenko Medved i Matko Murić (oba Varaždin). Nadzornik: Marijan Mraz (Trnovec Bartoloveški).
ŽRK BJELOVAR: Medved, Tomiša, Maras; Bošnjak 2, Tolić 1, A. M. Gavrić 8, Palac, Lupić 1, Kuzman 6, Jambrešić, M. Gavrić 1, Anić 3, Hruby, Gašparović 9, Bedeković, Turković. TRENER: Nenad Horvat.
PODRAVKA: Krmpotić, Šafar; Karlovčan 1, Pejak 1, Benotić, Zagorščak, Hmelina, Horvat 1, Alvir, Papac 5, M. Oremović 1, Pavlović 2, A. Oremović 7, Široki, Mrđen 5. TRENERICA: Snježana Petika.
SEDMERCI: Bjelovar 8(2), Podravka Lino 4(2).
ISKLJUČENJA: Bjelovar 8 minuta (Kuzman 2×2, Bošnjak, Jambrešić), Podravka Lino 4 minute (Karlovčan, A. Oremović).