Podravka Lino s trenerom Krajačićem, arhivaU utakmici 5. kola 1. HRL sjever Podravka Lino svladala je ŽRK Bjelovar 32:24 (17:13). Utakmica je odigrana u subotu u gimnazijskoj sportskoj dvorani u Koprivnici.

 

 

TRENERI SURADNICI: Piše Branko Krajačić

U derbiju 5. kola 2. HRL, Podravka Lino su na svom parketu ugostile trećeplasirani Bjelovar. Rezultatski gledano, pobjeda 32:24 (17:13) Linice su se lako obračunale sa gošćama iz Bjelovara. No, istina je malo drugačija, jer gošće su uz slabu igru domaćeg sastava, stalno hvatale priključak. Podravka Lino igrački gledano, puno je kvalitetniji sastav i pobjednik nije bio upitan, ali domaće su igračice previše griješile, a statistika pokazuju čak 31 promašen šut i devet tehničkih pogrešaka u napadu. Ovo je sigurno jedna od utakmica koja će se pamtiti samo po rezultatu.

Teško je dati bilo kakvu ocjenu današnje utakmice, posebno s razloga, jer smo pobijedili  s visokih +9 razlike, a igrali smo slabo, uz gotovo nevjerojatno slabu realizaciju koja je iznosila ispod 50 posto. Sve ovo govori i o razlici u kvaliteti ovih dviju sastava, koja je neupitno na našoj strani. Ostaje mi konstatacija da smo zasluženo pobijedili, a ovako slabu realizaciju nadam se da ne možemo ponoviti.

UTAKMICA 5. KOLA 2. HRL SJEVER

PODRAVKA LINO – ŽRK BJELOVAR 32:24 (17:13)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 100. Suci: Matija Cingesar (Varaždin) i Mario Mraz (Trnovec Bartolovečki). Nadzornik HRS-a: Miodrag Peković (Varaždin).

PODRAVKA LINO: Krmpotić, Kapitanović; Slivar 1, Mikolčić 4, Pejak, Tvorić 5, Bogdanović, Božić 2, Polančec, Zagoršćak 5, S. Šenvald 1, L. Kalaus 6, D. Kalaus 4, Dušak, M. Oremović, A. Oremović 4. TRENER: Branko Krajačić.

ŽRK BJELOVAR: Tomiša; Bošnjak, Špstarić, P. Kuzmić 3, Šćirek, Klasić, D. Kuzmić 2, Anić 4, Lupić 1, Maras, Gašparović 10(3), Turković 4. TRENER: Zenon Vidović.

SEDMERCI: Podravka Lino 1(0), ŽRK Bjelovar 3(3).

ISKLJUČENJA: Podravka Lino 4 minute (Mikolčić, D. Kalaus), ŽRK Bjelovar -.