Rukometašice Podravka Vegete danas su odigrale prvu od dvije zakazane utakmice s CSKA Moskvom, na gostujućem terenu i u tijesnoj borbi utakmicu izgubile u zadnjih sedam minuta susreta u kojem su bile dominantnija ekipa na terenu, rezultatom 30:26, poluvrijeme 18:16.

Hrabro su krenule u utakmicu Podravkašice, s dobro postavljenom obranom, ali u prvim minutama uspio se domaćin malo odvojiti. U sedmoj minuti Ruskinje su na 6:3. Nastavila je naša ekipa smirenim ritmom i dalje kroz utakmicu, strpljvo do jedanaeste minute kada je Dumanska obranila ključnu loptu, a Mugoša sjajno poentirala za samo gol zaostatka. Dolaze Saračevićeve odabranice i do izjednačenja i to u 20. minuti, a kako se čini ekipa je svoju smirenost odlučila održati do kraja poluvremena, gdje je u zadnjoj sekundi Mugoša sjajno poentirala za 18:16. To je ujedno bio i njezin četvrti pogodak čime su ona i Dejana Milosavljević bile najbolji strijelci prvog poluvremena.

U petoj minuti drugog poluvremena Podravka Vegeta ponovno dolazi do izjednačenja, rezultat je 19:19. Franušić pogađa za vodstvo Podravke u 37. minuti, a razlog je to za uzbunu u redovima ruskih protivnica pa su iskoristili svoju minutu odmora. Napeto je i u nastavku utakmice dosta jurišanja i izgubljenih lopti. Lijepo se je probila Franušić kroz rusku obranu, ali nije uspjela iz nezgodne pozicije odvesti ekipu na +2. Međutim, dobra realizacija u nastavku drži ekipu u utrci za pobjedu koju toliko priželjkuju nakon dugo vremena. Na vratima je Ećimović, 44. je minuta i Carlos izvana zabija za novo vodstvo 23:22.

Može se reći kako su u drugom poluvremenu ritam nametnule Podravkašice pa je domaća ekipa kontinuirano sustizala rezultat. Na sredini poluvremena domaća ekipa ima napad za vodstvo no nisu ga uspjele iskoristiti. Podravka nakon toga ne zabija taj bitan pogodak i CSKA je u vodstvu, prvi puta od početka drugog poluvremena. Uspijevaju se odvojiti na +2, no Lamprini zabija nakon isključenja Carlos i Podravka Vegeta ponovno puše za vrat protivnicama. Milosavljević nesretno s bijele crte ne uspijeva zabiti i izmiče izjednačenje uz raspoloženu vratarku ruskih protivnica, koja ih je u drugom dijelu drugog poluvremena i vratila u borbu za pobjedu. Čvrsto i borbeno i u zadnjim minutama susreta, kada se domaća ekipa ponovno odvojila na +2, a ozlijeđena Carlos ne uspijeva smanjiti zaostatak minutu i pol prije kraja i Moskva je na +3. Podravku ostavljaju bez pogotka i poentiraju za vodstvo 30:26, ujedno i najveće u cijeloj utakmici.

Nakon utakmice svoj komentar dala je Magdalena Ećimović.

U prvim minutama loše smo ušli u utakmicu, ali kako je utakmica tekla dalje rasli smo i nismo im dozvoljavali da se odvoje. Ponosna sam na cure jer smo se borili do zadnje minute. Ponovno nam je nedostajalo malo sreće i iskustva , ali mi se nismo predavale. Sutra nas čeka nova utakmica, nova borba i spremne smo, bez obzira na poraz dati sve od sebe – rekla je Magdalena Ećimović. 

Sutra u 17 sati na rasporedu je još jedan susret s ruskom ekipom. Vjerujemo da će cure ponovno dati od sebe, a u današnjem su susretu pokazale karakter, borbenost i spremnost na dobar timski posao. Možda baš sutra uspiju doći do pobjede koju nakon tri tijesne utakmice zaredom uistinu i zaslužuju. Gledati ih i bodriti možete na 2.programu Arena Sport televizije.

Foto:Максим Серегин