Podravka pobijedila, Lokomotiva i Treąnjevka izgubilePodravkini donedavni konkurenti Lokomotiva i Trešnjevka izgubili su u 20. kolu. Podravka Vegeta pobjedom nad Zelinom povečala je prednost i blizu je i teoretskog osvajanja naslova. u Koprivnici Podravka Vegeta – Zelina 44:21 (25:9).

Bez obzira na veliku razliku, Zelina nije izgubila simpatije, tim više što je trener Nikola Škorić bio lišen pomoći nekih igračica prvog sastava. U Zelini uostalom igra i Podravkina igračica na posudbi Ivana Dragišić, koja je na ovoj utakmici bila najbolji strijelac svoje ekipe sa 6 golova, kao što je bila i Nikčević na drugoj strani, također sa 6 golova, ali samo s poluvremenom minutaže, Dragišić u Zelini igra cijelo vrijeme.

Kad je igrala prva sedmorka Podravke, istaknula se golovima iz skoka Sandra Nikčević, a kako trener Neven Hrupec ”vrti” sve igračice u jednoj utakmici, tako su i golovi gotovo ”pravilno rasporedjeni”, pa se teško nekome posebno istaknuti. Zato pohvale Marti Žderić na golu za ”cjelovečernju izvedbu” i 16 obrana.

UTAKMICA 20. KOLA 1. HRL ZA ŽENE
PODRAVKA VEGETA – ZELINA 44:21 (25:9)
KOPRIVNICA – Sportska dvorana gimnazije Frana Galovića.
Gledatelja: 150. Suci: Nikola Knežević i Dalibor Tunuković (obojica Vrpolje). Nadzornik HRS-a: Branko Miškulin (Zagreb).

PODRAVKA VEGETA:
Žderić (16+0), Jelčić (-); Čović 1, Vukojević 4, Koznjak 2, Pongrac 3, A.M. Beljo, Petković 5, Zebić 4, Gaće 4(1), Milanović Litre 3, Pasičnik 2, Havić 3, Tatari 4, Nikčević 6, Pušić 3
TRENER: Neven Hrupec

ZELINA:
Bukovina (8+0), Markešić (0+-), Ćorak (-); Antolković, Smiljanić, Mađarac 5, Dragišić 6, M. Valetić, Macković, Kršak, Legin, Vulić, Stipić 4(2), Avdibašić 1, Galić 3, A.M. Valetić
TRENER: Nikola Škoric

SEDMERCI: Podravka Vegeta 1(1), Zelina 2(2)
ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 4 minute (Kožnjak, Nikčević po 2), Zelina 2 minute (Stipić)
IGRAČICA UTAKMICE: Marta Žderić (Podravka Vegeta)