Sanja Damnjanović postigla je 6 pogodaka Vardaru // Foto: Koprivnica.netU utakmici 14. kola Regionalne lige rukometašica (WRHL), Podravka Vegeta je u subotu navečer u koprivničkoj gimnazijskoj dvorani svladala makedonski Vardar SCBT rezultatom 25:22, poluvrijeme 15:12.

U prvih deset minuta igralo se izjednačeno, gol za gol, a potom Vardar prelazi u vodstvo s jednim pogotkom razlike. Nakon 20. minute Podravka je zaigrala bolje u obrani, nekoliko udaraca zaustavila je vratarka Ivana Jelčić, a u napadu su raspoložene bile Sanja Damnjanović i Žana Čović te domaće igračice na odmor odlaze s prednošću od 15:12.

I u nastavku Podravka nastavlja s vrlo dobrom igrom u obrani i ubojitim napadima te je nakon 47 minuta igre na semaforu rezultat 22:16. Tada je koprivnička ekipa stala, obrana prima nekoliko lakih pogodaka, a u napadu nije bilo dobrih rješenja, i gošće iz Skoplja uspjele su se približiti na 22:21 i u 57. minuti.

Ipak, tri minute prije kraja Iva Pongrac povisuje vodstvo na 23:21, a nakon nerealiziranog napada Vardara Vesna Milanović Litre na asistenciju Sanje Damnjanović postavlja 24:21, čime je i definitivno osigurana nova pobjeda u Regionalnoj ligi kojom je Podravka Vegeta potvrdila prvo mjesto na ljestvici.

– Sretna sam da smo pobijedile i da sam se vratila tjedan dana prije očekivanog roka. U obrani smo imale po jedan pad u prvom i drugom poluvremenu kad smo protivniku dozvolile da se vrati u igru. No, pobjedi se u zube ne gleda, nama su ovi bodovi bili važni da osiguramo prvo mjesto na Final Fouru – rekla je Sanja Damnjanović.

Za Podravku zbog povišene temperature nije nastupila Lidija Horvat, dok je oporavljenica Miranda Tatari utakmicu promatrala s tribine.

Na crti se vodila velika borba // Foto: Koprivnica.netREGIONALNA LIGA RUKOMETAŠICA, 14. KOLO

PODRAVKA VEGETA – VARDAR SCBT 25:22 (15:12)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana Gimnazije Frana Galovića. Gledatelja oko 400. Sutkinje: Vanja Antić i Jelena Jakovljević (Srbija). Delegat: Josip Posavec (Hrvatska).

PODRAVKA VEGETA: Žderić (0+1), Jelčić (14), Kapitanović; A. Čović 2, Kiridžić 1, Ž. Čović 5, Pongrac 1, Šenvald, Šon 3, Gaće 3, Damnjanović 6(1), Milanović Litre 2, Dragišić, Vidak, Kapitanović, Pušić-Koroljević 2(1). TRENER Neven Hrupec.

VARDAR SCBT: Saidova (4), Suslina (4); Kostjukova 3, Sazdovski, Lubjanaja, Šteriova 6, Pecevska 2, Manevska 2, Dmitrović 2, Vinogradova, Fernandez 4, Crvenkoska 1, Lojpur 2, Klikovac. TRENERICA: Indira Kastratovič.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 2(2), Vardar SCBT -.

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 4 min. (Damnjanović, Milanović Litre), Vardar SCBT 12 min. (Crvenkoska 2+2, Šteriova, Manevska, Fernandez, Lojpur).

IGRAČICA UTAKMICE: Ivana Jelčić (Podravka Vegeta).