Rukometašice Podravka Vegete su odigrale i posljednje europsko kolo u ovoj sezoni. Domaćin današnje utakmice bila je crnogorska Budućnost, a Podravka je nakon borbenog poluvremena završenog rezultatom u egalu 13:13, utakmicu zaključila porazom 27:21.

Od prve minute sve je bilo otvoreno, igralo se gol za gol do 6. minute kada je na semaforu tek 3:3. Do prvog vodstva Podravka Vegeta dolazi u 7. minuti, pogotkom Sare Šenvald za 3:4. Vraća Budućnost minimalnu prednost dvije minute kasnije za 5:4, a potom odlaze i na dva razlike.

Entry ceremony//Foto:Ivan Brkić

Tvrda utakmica u kojoj je do 15. minute tek  7:6 za domaću ekipu no ponovno se odvajaju Crnogorke na dva pogotka. Vraćaju u egal naše cure pogotkom Milosavljević sa sedam metara u 22. minuti. U 25. minuti odlazi Budućnost na +3 (12:9) po prvi puta u današnjem susretu, a trener Mrđen trener zove minutu odmora. Odlično se razbranila i Antonia Tucakovic koja je danas curama bila itekakav vjetar u leđa. Nakon time outa brzo se priključuju podravkašice ponovno na samo pogodak zaostatka. Na odmor cure odlaze u egalu s rezultatom 13:13.

Do novog vodstva Podravka Vegete dolazi odmah u prvoj minuti drugog dijela 13:14. Iako je izgledalo obećavajuće na startu poluvremena u sljedećih 18 minuta naše cure su postigle tek tri pogotka iako je još u 37. minuti susreta bilo 14:15 za Podravku jer se ni domaća ekipa nije usrećila u napadu prvih sedam minuta. U 41. minuti odabranice Bojane Popović otišle su na +3, rezultat je bio 18:15, a bio je to znak za novi time out no ne zabija Podravka ni u novom napadu, a Budućnost se u 42. minuti odvaja na +4, po prvi puta u današnjem susretu, a odmah potom i na +5. Kako je Tucaković držala cure u utakmici cijelo prvo poluvrijeme, tako je crnogorska vratarka Babović skidala zicere, unešen je nemir u ekipu, a u napadu je ponestajalo rješenja posebno šuteva izvana koji bi možda bili put do malo bolje predstave. Podravka je ponovno odigrala jedno borbeno i obećavajuće poluvrijeme. Na kraju je domaćin Budućnost zasluženo slavio 27:21 kao i svoju treću pobjedu u ovoj sezoni. Jedno je sigurne današnje suparnice su se dostojno oprostile od Lige prvakinja dok Podravka Vegeta nije to uspjela onako kako se priželjkivalo. Zasigurno je trag na curama ostavilo i to što su u četiri dana odigrale dvije teške utakmice uz put do Podgorice koji je trajao 14 sati. Danas je u redovima Podravka Vegete ponovno najefikasnija bila Dejana Milosavljević sa sedam pogodaka, a slijede ju Franušić i Barišić s po četiri pogotka. Iz redova domaćina je vjerojatno jednu od najboljih svojih utakmica odigrala Pletikosić koja je zabila 12 pogodaka.

Ekipa se vraća put Koprivnice, a sljedeći tjedan na rasporedu su prvenstveni susreti s Trešnjevkom u srijedu i Sesvetama u petak nakon čega slijedi reprezentativna pauza u ponedjeljak.

BUDUĆNOST – PODRAVKA VEGETA 27:21 (13:13)
PODGORICA – Dvorana Morača. Gledatelja 500. Sutkinje: Ioanna Christidi i Ioanna Papamattheou (Grčka).
BUDUĆNOST: Attingre (5), Babović (8), J. Kadović; Ćorović 2, Mitrović, Vukčević 4, Pletikosić 12(5), Zrnić 1, Popović, Marsenić, Bulatović 1, Anđušić, N. Kadović, Pavičević 5, Kepić 2, Vukčević. TRENERICA: Bojana Popović.
PODRAVKA VEGETA: Tucaković (7+1), Dumanska (0+1); Turk, Strugar, Gudelj, Milosavljević 7(1), Megerle 1, Mugoša 3, Franušić 4, Međurečan, Šenvald 2, Stelmah, Barišić 4, Pavković. TRENER: Goran Mrđen.
SEDMERCI: Budućnost 12(7), Podravka Vegeta 1(1).
ISKLJUČENJA: Budućnost 6 min, Podravka Vegeta 8 min.

Foto: Ivan Brkić//RK Podravka