Rukometašice Podravka Vegete su odigrale i 15. kolo 1.HRL za žene. Domaćin današnjeg ogleda bila je zagrebačka Trešnjevka. U njemu su koprivničke rukometašice bez problema slavile još jednu prvenstvenu pobjedu 21:38, poluvrijeme 13:21.

Od prve minute nametnule su podravkašice svoj ritam. Iako je domaćin poveo u prvoj minuti nakon tri minute susreta serijom 3-0, Koprivničanke dolaze do 1:4. Pozvao je nakon toga trener Škorić minutu odmora, ali nastavile su s pozitivnim nizom podravkašice i u 6. minuti već je 1:6. Nastavile su u istom ritmu odabranice Gorana Mrđena te je nakon 15 minuta susreta rezultat 5:14. Nakon prvih 30 minuta Podravka na odmor odlazi s prednošću od osam pogodaka i rezultatom 13:21.

U drugom poluvremenu promašile su Koprivničanke dosta zicera no držale su sigurnu prednost od 9-10 pogodaka. Nakon 15 minuta drugog dijela je 19:30. Bez problema su održavale svoju prednost do kraja današnjeg susreta. U Podravkinim redovima najviše su zabile Barišić i Mugoša svaka po sedam pogodaka, a slijedi ih Franušić sa šest postignutih pogodaka.

Trener Goran Mrđen danas je priliku dao svim igračicama iz zapisnika, a posebno veseli da su pogotke zabile i mlade snage, Dunja Međurečan dva, a Tena Megerle jedan pogodak.

Ekipa već u petak ima još jedan prvenstveni izazov na domaćem terenu i to protiv Sesveta nakon kojeg slijedi reprezentativna pauza. Utakmica je na rasporedu u 18.00 sati u ŠSD Josip Samaržija-Bepo. Ulaz u dvoranu je slobodan uz valjanu covid potvrdu te osobni identifikacijski dokument.

TREŠNJEVKA – PODRAVKA VEGETA 21:38 (13:21)
TREŠNJEVKA: Rakitničan, Kardaš, Lovrenčević (9); Marić, Čale, Lukšić 5(2), Krajpl 1, Adamić 3, Žderić 2, Andrijanić 1, Laco 1, Perenčević, Curić 1, Miholić 1, Kapetanović 6(1), Zvonarić. TRENER: Nikola Škorić.
PODRAVKA VEGETA: Tucaković (5+1), Dumanska (6); Turk 3, Karlovčan, Strugar, Gudelj 4(2), Milosavljević 4, Megerle 1, Mugoša 7, Franušić 6, Međurečan 2, Šenvald 2(1), Stelmakh, Barišić 7, Pavković 2. TRENER: Goran Mrđen.

Foto: Ivan Brkić