Rukometašice Podravka Vegete odigrale su i zaostalo 14. kolo 1.HRL za žene na gostovanju u Čakovcu protiv Zrinskog i upisale pobjedu 19:29, poluvrijeme 7:15.

Otvorila je Podravka Vegeta utakmicu vodstvom u prvoj minuti, a domaćin do prvog pogotka dolazi tek u 6. minuti, rezultat je 1:3. Priključila se domaća ekipa i došla do izjednačenja 4:4, ali vraća Podravka prednost i u 15. minuti zabija Mugoša s krila za 4:7. Potom slijedi Šenvald za prvih +4 u današnjem ogledu. Trener Zrinskog je u tom trenutku pozvao minutu odmora. Do kraja prvog dijela domaća ekipa ostaje tek na sedam pogodaka, a Podravka je otišla na velikih +8 za prvih 30 minuta ogleda. Rezultat poluvremena je  bio 7:15.

Sara Šenvald//foto: Ivan Brkić

U drugom dijelu nije bilo sumnje da će pozitivan rezultat kao i bodovi otići na stranu podravkašica, a Podravka Vegeta je potvrdila status favorita te uvjerljivo slavila u ogledu 14. kola 1.HRL za žene rezultatom 19:29.

U redovima Podravka Vegete najefikasnije su bile Mugoša i Milosavljević svaka s po pet pogodaka te Šenvald, Zadravec i Franušić svaka s po četiri pogodaka. U redovima domaće ekipe Zrinskog iz Čakovca najviše su se istaknule Hannah Vuljak s pet pogodaka te vratarka Kozjak koja je danas upisala 15 obrana.

Nakon utakmice su svoje izjave dali trener Goran Mrđen i igračica Gabriela Gudelj.

Dobili smo i naša pobjeda i bodovi nisu bili u pitanju. Bili smo prilično dekoncentrirani u zicerima pa je pobjeda mogla biti izraženija. Izvrtili smo gotovo sve igračice i nekima su to prve utakmice nakon povreda pa se to i vidi. Sigurno da nam treba još vremena da se one vrate, a najvažnije je da se okrećemo svakoj novoj utakmici i to nam je već u subotu Bjelovar – rekao je trener Goran Mrđen. 

Svoje je viđenje današnjeg ogleda dala i Gabriela Gudelj kojoj je ovo prva utakmica protiv ekipe za koju je igrala prije dolaska u Podravku, a ujedno i prva nakon male pauze zbog ozljede.

Bilo je jako lijepo i ugodno vratiti se u dvoranu i igrati ovdje protiv svojih. Zanimljiva utakmica i vrlo mladi Zrinski i cure su se borile i nisu nam baš dopuštale da se odlijepimo na veću razliku. Sprječavali su našu kontru i polukontru koliko god su mogli. Mi smo odradili jedan dobar posao, osvojili smo dva boda. Možda smo mogli realizirati malo više zicera, ali to je sve rukomet i takav dan. Mi idemo dalje, spremamo se za Bjelovar za subotu – rekla je Gudelj koja je danas upisala i svoje prve minute u igri nakon što je neko vrijeme izbivala zbog šavova na usnici. 

Podsjetimo i da je na prošloj utakmici na domaćem terenu uspješno izvela sedmerac protiv Osijeka i postigla pogodak no danas je ipak mogla pokazati onaj svoj borbeni duh i dati kompletniji doprinos ekipi uz postignuta tri pogotka.

U subotu je na rasporedu 19. kolo, Podravka  Vegeta gostuje u Bjelovaru, a utakmica je na rasporedu u 17.30 sati.

ZRINSKI: Kozjak (15), Strbad; Car, Balent 2, Balaško 2, Pratljačić 3, Balić 1, Resman 2, Bartolić 1, Krizmanić 2(1), Blagus 1, Siročić, Rebernik, Makarova, Vuljak 5(2). TRENER: Nebojša Buvač.

PODRAVKA VEGETA: Tucaković (4+1), Dumanska (5+1); Zadravec 4, Turk 1, Karlovčan 2, Milošević, Gudelj 3, Milosavljević 5(2), Megerle, Mugoša 5, Franušić 4, Međurečan, Šenvald 4, Stelmakh 1, Pavković. TRENER: Goran Mrđen.

Foto: Ivan Brkić