Nisu prve, ali imaju pravo na veselje // Foto Ivo Čičin-MašanskerPodravka Vegeta druga je u Érdu, ali osvojila je prvo mjesto po borbenosti ”rezervnog” sastava. Izgubila je u finalu od domaćina 28:27 (15:12). Ponešto zbog neiskustva, a ponešto i zbog objektivno pripremljenijeg Érda. U prekrasnoj atmosferi na kraju je Sanja Damnjanović s 19 golova proglašena za najboljeg strijelca, a Marta Žderić s 29 utakmica u dvije utakmice najboljom golmanicom turnira. Kika Elez iz Érda proglašena je najboljom igračicom turnira: sve naše. Ili bivše naše. U susretu za 3. mjesto Zaječar je pobijedio Vardara 21:20 (10:6). Početak je kasnio pola sata, jer je Vardarov šofer zalutao od Budimpešte do dvorane.

Podravka Vegeta cijelo je 1. poluvrijeme vodila s jedan-dva razlike, da bi u zadnjim minutama poluvremena Erd izjednačio i poveoa. Nakon 12:12, u 28. minuti 14:12,. To je bilo razdoblje kad je domaća golmanica Janurik obranila (prve) tri lopte za redom. Kristina Elez povisila je na 15:12, a kod Podravke bio je vidljiv pad koncetracije, možda i snage. Érdu prvenstvo počinje za tjedan dana, cure su u boljoj kondiciji. Tim rezultatom završilo je i poluvrijeme.

U 2. poluvrijeme Érd je ušao snažno, ali je Podravka hrabro izdržavala i stizala, pa je u 38. minuti bilo 17-15. Dvije obrane Žderić i Bulath trećim golom u 2. poluvremenu smanjuje na 17:16. Elez je drugi puta pogodila ugao opet je bilo dva razlike. Damnjanović prvi puta u drugom dijelu za 18:17 u 39. minuti.

Erd -Podravka // Foto Ivo Čičin-MašanskerU 42. minuti drugim golom Pongrac u drugom dijelu izjednačuje na 19:19. Žderić brani zicer Vukičevićevoj. Puno prekida zbog vlažnog poda. Marta sječe kontru, a Elez ipak zabija za vodstvo 20:19. Žana Čović izjednačuje. Igra je postala ravnopravna. U 47. minuti Érd vodi 21:20.

U 52. minuti 24:22, Podravka u velikoj želji za stizanjem rezultata puno griješi u dodavanju, a u žurbi nema organiziranog napada. No, i zabija se: Pongrac u 53. minuti smanjuje na 24:23 sa sredine terena: bila je brža od izašle golmanice.

No, u 55. minuti je izjednačeno 25:25, a Podravka s igračicom manje, isključena je Ž. Čović.

Erd -Podravka // Foto Ivo Čičin-MašanskerKoren u 57. minuti postavlja vodstvo domaćih 27:25. U 59. minuti semderac za domaće, Wolf zabija, zabija i Bulath, svoj sedmi gol, 28:26. Damnjanović je ozlijeđena, zadnja minuta, Érd ima napad, loptu uzima Podravka, ali opet poskliznuće domaće igračice i tko zna koji prekid 38 sekundi prije kraja. Pa Time out Podravke. Nikad kraja, a satnica je ionako kasnila pola sata. Bulath zabija za konačnih 28:27. Na kraju pobjeda domaćih i osvojen kup.

FINALNA UTAKMICA 5. ERIMA MEĐUNARODNOG TURNIRA

ÉTV ÉRDI VSE – PODRAVKA VEGETA 28:27 (15:12)

ÉRD – Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 250. Sutkinje: Marija Ilijeva i Silvana Kardeska (Makedonija).

ÉTV ÉRDI VSE: Gridnyeva (-), Janurik (7+0), Oguntoye (3+1); Török, A. Kovács 3, Vukčević 4, Balog 2, Szekeres, Kisfaludy, Vincze 4, Wolf 3(3), Oláh, G. Kovács, Koren 3, Bognár 3, Elez 6. TRENERICA: Edina Szabó.

PODRAVKA VEGETA: Žderić (13+), Krmpotić; A. Čović, Maljak, Ž. Čović 4, Pongrac 6, S. Šenvald, A. Oremović, L. Kalaus, D. Kalaus, Damnjanović 8(1), Dragišić 1, Vidak 1, Bulath 7. TRENER: Neven Hrupec.

SEDMERCI: ÉTV ÉRDI VSE, Podravka Vegeta.

ISKLJUČENJA: ÉTV ÉRDI VSE 4 minute (Vukičević, Kisfaludy), Podravka Vegeta 6 minuta (Ž. Čović 2+2, Dragišić).