Podravka Vegeta danas je u utakmici 4. kola EHF Kupa ugostila aktualnog osvajača mađarski Siofok. Nakon isteka vremena rezultat je bio 33:33 te su Podravka Vegeta i Siofok, baš kao i u 3. kolu, podijelili bodove. Utakmica se igrala u Sportskoj dvorani Gimnazije Fran Galović koja je bila ispunjena gotovo do posljednjeg mjesta, a stiglo je i dvjestotinjak navijača iz Mađarske.

Prvi pogodak na utakmici zabija Korina Karlovčan s krila na opće oduševljenje publike u dvorani. A već sljedeći napad Jovana Risović upisuje svoju prvu obranu. Siofok nakon toga radi seriju od četiri pogotka te stvara minimalni rezultatski odmak. Podravka odmah prisiljava gošće na pogrešku te krade loptu, a Aneja Beganović je sigurna s crte. Sljedećih desetak minuta igra se gol za gol te gošće iz Mađarske zadržavaju prednost od dva pogotka razlike. Ulaskom u  20. minutu prvog poluvremena Podravka Vegeta dovodi utakmicu u egal nakon pogodaka Mugoše i Turk. Nakon toga Siofok radi seriju od tri pogotka te ponovno prijeti s rezultatskim odmakom. Podravka se ne predaje te zabijaju Selena Milošević, Dejana Milosavljević i Lamprini Tsakalou. Šest minuta prije kraja prvog poluvremena rezultat je 14:14.  U 27. minuti Magdalena Ećimović brani važan sedmerac. Do kraja poluvremena igra se gol za gol te na odmor Podravka odlazi s golom prednosti nakon sedmerca koji je realizirala Milosavljević. Rezultat nakon 30 minuta bio je 16:15.

Drugo poluvrijeme Podravka otvara serijom od četiri pogotka. Zabijaju Tjaša Stanko, Aneta Benko i Dijana Mugoša. Podravka sljedećih desetak minuta uspješno održava razliku te u jednom trenutku čak odlazi na plus šest. Ipak, gošće iz Mađarske se bude te pomalo smanjuju razliku pa je tako pet minuta prija kraja rezultat izjednačen na 31:31. Posljednje minute susreta donose igru gol za gol. Katarina Ježić pogađa stativu Podravke, a Podravkašice s druge strane rade korake. Kobetić gotovo uz zvuk sirene puca na gol, ali Risović brani te utakmica završava s rezultatom 33:33.

Kod Podravka Vegete najučinkovitija je bila Tjaša Stanko sa sedam pogodaka dok su po šest upisale Dejana Milosavljević i Lamprini Tsakalou. Kod Siofoka je najučinkovitija bila Andrea Kobetić s 12 pogodaka. Golmanice Podravke upisale su deset obrana, a gostujuće osam.

Spomenimo još kako su se po završetku utakmice domaći navijači sportski pozdravili s gostujućima te su razmijenili prigodne darove. Dio domaćih navijača na utakmicu je obukao „kockice“ kako bi pružili  podršku hrvatskoj muškoj rukometnoj reprezentaciji koja je u tim trenucima igrala finale Europskog prvenstva.

 

Trener Podravka Vegete Zlatko Saračević nakon utakmice:

Čestitam objema ekipama na pravoj borbi i dobroj utakmici. Isto kako smo mi stigli minus od pet pogodaka u Mađarskoj, tako su ga one stigle danas kod nas. U ovoj utakmici odlučivali su detalji. Sakupljamo bodove, idemo dalje te se koncentriramo na sljedeću utakmicu. Atmosfera u dvorani je danas bila fenomenalna. U vrijeme finala Europskog prvenstva mi imamo krcatu dvoranu koja navija za nas. Hvala, Koprivnica!

Tjaša Stanko danas je zabila sedam pogodaka, a nakon utakmice je rekla:

Mislim da smo zadovoljni s bodom. Imali smo priliku uzeti oba boda, no mislim da smo i mi i Siofok zadovoljni s time kako je utakmica završila.

Trener Siofoka Tor Odvar Moen nakon utakmice u Koprivnici:

Hvala Podravka Vegeti na dvije čvrste utakmice. Očito naše ekipe ne mogu jedna drugu „pročitati“.  U oba susreta bilo je puno pogodaka te je oba puta utakmica završila podjelom bodova. Moram reći da sam zadovoljan time kako se utakmica razvila nakon što smo imali minus od pet pogodaka u drugom poluvremenu. Pokazali smo karakter i dobro smo se borili unatoč tome što smo potrošeni nakon utakmice protiv Györa koju smo igrali ovaj tjedan. Prolazak u daljnji krug natjecanja i dalje je u rukama Podravka Vegete i Siofoka, a to je najvažnije.

Andrea Kobetić bila je najbolji strijelac susreta s 12 pogodaka, a nakon utakmice je rekla:

Čestitam protivnicama. Kao što je trener već rekao, odigrali smo dvije u potpunosti izjednačene utakmice. Imamo malo problema s ozljedama u posljednje vrijeme. Igramo i u visokom ritmu, ali to nije opravdanje za ništa.  Drago mi je da smo se uspjele vratiti iz rezultatskog minusa i da smo izdržale to kritično razdoblje. Zadovoljne smo remijem.

 

Nakon ove utakmice Siofok i Podravka Vegeta i dalje imaju isti broj bodova u skupini B EHF Kupa, no Siofok ima bolju gol razliku. Dakle, na vrhu su Siofok i Podravka Vegeta s po šest bodova, slijedi Kopenhagen s četiri te Magura koja je još uvijek bez osvojenih bodova u EHF Kupu.

Sljedećeg vikenda Podravka Vegeta gostuje kod Magure u Rumunjskoj, a Kopenhagen kod kuće dočekuje Siofok.

PODRAVKA VEGETA 33 (16)

SIOFOK KC HUNGARY 33 (15)                                         

KOPRIVNICA – SD Gimnazije Fran Galović, GLEDATELJA: 2000, SUCI: Ioanna Papamattheou i Ioanna Christidi (Grčka), DELEGAT: Arijana Vojić (BiH).

PODRAVKA VEGETA: Risović 8, Ećimović 2; Turk 1, Beganović 4, Karlovčan 1, Popović, Jandrašić, Milošević 3, Džono, Milosavljević 6, Mugoša 2, Franušić, Stanko 7, Gjorgjijevska, Tsakalou 6, Benko 3. Trener: Zlatko Saračević.

SIOFOK: Szikora 3, Solberg 6; Böhme 2, Harsfalvi, Aoustin 5, Ježić 4, Drabik 1, Such, Niombla 1, Kobetić 12, Tomori 5, Lapos, Wald, Janjušević 3. Trener: Moen Tor Odvar.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 3 (3), Siofok 3 (1).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 8 min. (Karlovčan, Milošević, Džono, Benko), Siofok 8 min. (Niombla 2+2, Kobetić, Janjušević).

CRVENI KARTONI: —.

 

Foto: Ivan Brkić