Rukometašice Podravka Vegete danas su na domaćem terenu u ulozi gošći odigrale zaostalu utakmicu 7. kola 1.HRL za žene protiv Umaga i upisale uvjerljivu pobjedu 25:31, poluvrijeme 14:16. Bila je ovo druga utakmica u dva dana s trećeplasiranom ekipom 1.HRL.

Prvi pogodak u utakmici zabija Plahinek s krila za minimalno vodstvo Umažanki, ali odmah uzvraća Zadravec. U prvih petnaest minuta borbeno na obje strane terena, igra se gol za gol. Prvo odvajanje na +3 rukometašice Podravka Vegete napravile su u 16. minuti za rezultat je bio 7:10 pa je trener Maros zvao minutu odmora. Držale su rukometašice Podravka Vegete prednost od dva do tri pogotka do kraja prvog dijela i na kraju odlaze na odmor s rezultatom 14:16. Podsjetimo Podravka Vegeta je danas bila gost na domaćem terenu, a u redovima Podravka Vegete u prvom dijelu, najefikasnije Beganović i Tsakalou.

U drugom dijelu nakon samo dvije minute igre Podravka Vegeta je na +5, a pogodak je realizirala Mugoša iz kontre. U prvih deset minuta drugog poluvremena Umažanke su realizirale tek jedan pogodak, a naše su cure povećale vodstvo na +8 za rezultat 15:23. Drže se na uvjerljivoj gol razlici od 7-8 pogodaka rukometašice Podravka Vegete i u nastavku, a deset minuta prije kraja rezultat je 20:28. Na kraju naše cure upisuju još jednu uvjerljivu pobjedu 25:31. Danas je najefikasnija u redovima Podravka Vegete bila Tsakalou koja je postigla 13 pogodaka. Naše su vratarke Tucaković i Dumanska danas ravnopravno podijelile minutažu i skupile deset obrana no sedam ih je u drugom dijelu imala Antonija Tucaković koja je dala i kratak komentar za klupske stranice.

”Čestitam curama i stožeru na novoj pobjedi. Mislim da nam je danas unatoč pobjedi nedostajalo malo agresivnosti u obrani i da je izostala realizacija nekih lakih pogodaka”, rekla je Tucaković. 

Trener Antonio Pranjić nije bio u potpunosti zadovoljan prikazanom igrom.

”Čestitam curama na pobjedi. Danas je nedostajalo agresivnosti u obrani i koncentracije u napadu da ovaj rezultat bude još povoljniji za nas”, rekao je trener Pranjić nakon utakmice.

DVORANA:SD Gimnazija Fran Galović. GLEDATELJI: – SUCI: Ivana Kirasić i Vlatka Stipetić. DELEGAT HRS-a: Vlado Živolić

ŽRK UMAG: Blašković (5), Plahinek 1, Kernjus 1, Miočinović 3, Jajčević 5, Pavković 4, Nushi 2, Bunić 2, Trento, Lisjak 3, Sinčić, Kremer, Barišić 4, Medica. Bruno Maros.

PODRAVKA VEGETA: Dumanska(3), Tucaković (7); Zadravec 2 , Turk 2 , Beganović 4,  Karlovčan , Jandrašić, Džono 2, Milosavljević 3, Mrđen ,Mugoša 1, Franušić 3, Buljan , Škarić 1, Tsakalou 13, Carlos 1. Trener: Antonio Pranjić.

SEDMERCI: Umag 3/3 Podravka Vegeta 4/7

ISKLJUČENJA: Umag 12 min( Kernjus 2+2, Pavković, Bunić 2+2, Kremer) Podravka Vegeta 14min (Turk, Beganović, Jandrašić, Džono, Mrđen 2+2, Tsakalou)

Foto: Ivan Brkić