Napad Trbovlja // Foto Ivo Čičin-MašanskerPodravka Vegeta izgubila je utakmicu 13. kola Regionalne lige u Trbovlju. GEN-I Zagorje bilo je bolje i rezultatski i po iskorištenim prigodama: 26:24 (11:10. Tako je Podravka Vegeta izgubila i teoretske izglede za ulazak u Final Four. Nema puno vremena za ispravljanje grešaka koje su očite, jer prvenstvo Hrvatske je na pragu.

U 1. poluvremenu Podravka Vegeta nije znala sačuvati ono što je imala, niti oplemeniti 11 sjajnih obrana vratarke Mirjane Milenković. Previše netočnih dodavanja, ili čak dodavanja suparnicama u ruke, što je rezultiralo kontrama domaćih. Živković je dala do tada 5 golova, uz puno pokušaja Gavranić 2, a Trifunović nikako nije išlo. Kod domaćih s pozicije desnog vanjskog i desnog krila, pa i iz kontri Mrmolja je postigla 6 golova.
Zagorje nije igralo briljantno, i domaće rukometašice puno su griješile, ali su pokupile darove gošći i držale ravnotežu. Podravka Vegeta vodila je pet puta po dva razlike, da bi domaće prvi puta u vodstvo došle u 21. minuti (8:7), do kraja još dva puta: 9:8 i konačnih za poluvrijeme 11:10.
Samo tri obrane golmanica u drugom poluvremenu (dvije Milenković i sedmerac Kapitanović), puno promašaja Podravke Vegete i Zagorju skloni suci kod dosuđivanja sedmeraca (čak 9), a previđanju koraka i dopuštanju pet-šest dodavanja nakon dignute ruke, zajednički su faktor Podravkina neuspjeha. Šećer je slikovito došao na kraju, kod rezultata 26:24 Gavranić promašuje čistu kontru, a onda i Litre. Pobjeda GEN-I Zagorja 26:24.

Napad Podravke Vegete // Foto Ivo Čičin-MašanskerUTAKMICA 13. KOLA REGIONALNE LIGE WRHL
GEN-I ZAGORJE – PODRAVKA VEGETA 26:24 (11:10)
TRBOVLJE – Sportska dvorana Polaj. Gledatelja: .250 Suci: Bojan Lah i David Sok (Slovenija). Delegat WRHL-a: Janko Požežnik.
GEN-I ZAGORJE: Pikl (2+0), Perič (7+0); Mrmolja 8(1), Irman 2, Vrbnjak, Rebolj, Ugrin 4(3), Okleščan, Bratec, Ferfolja 1, Jeglič, Golčar, Prašnikar, Gregorc 2, Ljubas 4(3), Mitruševska 5. TRENER: Bojan Vogler.
PODRAVKA VEGETA: Jukić (-+0), Kapitanović (-+1), Milenković (13+0); Čović 3, Gavranić 3, Pongrac 2, Havić 5, Živković 8(2), Vukojević 1, Nemaškalo 1, Milanović Litre 1, Dragišić, Vidak, Trifunović, Poljak. TRENER: Goran Mrđen.
SEDMERCI: GEN-I Zagorje 9(8), Podravka Vegeta 3(2).
ISKLJUČENJA: GEN-I Zagorje 2 minute (Ugrin), Podravka Vegeta 6 minuta (Čović, Gavranić, Trifunović).
IGRAČICA UTAKMICE: Dominika Mrmolja (GEN-I Zagorje)

Skormno: papica na putu // Foto trener Goran Mrđen