Prvi trening je odrađen čime smo i službeno započeli još jedne pripreme uoči nove natjecateljske sezone. Pred ekipom je izazovno razdoblje no nema straha jer su djevojke u dvoranu donijele osmijehe uz naravno želju i iščekivanje novih sportskih izazova. Osim treninga koji će se odvijati u koprivničkim sportskim dvoranama, šumi Crna gora te u teretani na Cerinama, vrlo brzo će stići i prve pripremne utakmice. Prva je na rasporedu već 9. kolovoza s Bjelovarom, a nakon toga će se odigrati i dvije pripremne utakmice s mađarskim Dunaujvarošom i to 18. i 19. kolovoza u Koprivnici. Od 25. -27.8. Podravka Vegeta je domaćin još jednog Memorijalnog turnira Josip Samaržija-Bepo na kojem će ove godine sudjelovati RK Krim Mercator i ŽRK Budućnost. 31. kolovoza ekipa putuje u Ljubljanu gdje će se odigrati još jedna pripremna utakmica s Krimom. Natjecateljska sezona u 1.HRL za žene službeno započinje 9./10. rujna, a Podravka Vegeta će sezonu otvoriti utakmicom u Varaždinu protiv Koke. S obzirom da smo današnjim treningom zakoračili u nove izazove svoje je prve dojmove i očekivanja podijelio i trener Ivica Obrvan.

Trener Ivica Obrvan na prvom treningu s koprivničkim rukometašicama//foto: Romana Mihalec

Na pripremama uvijek očekuješ najbolje, a to je da se dobro pripremimo za ono što je najvažnije, za start prvenstva. Bitno je da djevojke budu zdrave, a dobro je i da su odradile uvodni dio individualno. Važno je i da se najprije dobro upoznamo u ovih prvih nekoliko dana treninga. Ja se nadam jednoj dobroj suradnji, a što se rezultata i očekivanja tiče moram reći da se zna na što Podravka cilja. To se nikad ne može obećati, ali se može željeti i na treninzima se truditi da to i postigneš. Rezultat u tom slučaju zauzvrat, često puta zna biti i pošten. Ono što je velik izazov je biti prvak Hrvatske nakon dvije godine pauze. Mislim da mi to možemo uz poštovanje Lokomotivi koja je zadnje dvije sezone bila prvak države. Mi ćemo im ove godine željeti i nadam se uspjeti pomrsiti račune. To se odnosi i na Kup kojeg je Podravka zadnje dvije sezone osvojila. Što se Europe tiče, već na prvoj stepenici ne smijemo reći da smo dobili povoljan ždrijeb zato što to nije tako. To je u najmanju ruku ravnopravno, koji god to protivnik bio od ova dva moguća. Željet ćemo proći u Europsku ligu, ali do tada imamo još dosta vremena, do samih kvalifikacija. Postavljati tu neke ciljeve koji će nas pritisnuti nema smisla, ali jako ćemo željeti da uđemo u Europsku ligu i da se borimo za prve dvije pozicije koje vode dalje. Ono što bih ja jako volio je da ekipa uđe u Europsku ligu i prikaže igre koje bi zadovoljile sve nas koji radimo unutar kluba i navijače na prvom mjestu i da prikažemo u europskim utakmicama bolji i uspješniji rukomet nego zadnjih nekoliko sezona – rekao je trener Ivica Obrvan.