Četiri pobjede za redom, četiri utakmice u koje su rukometašice Podravka Vegete ulazile maksimalno, a rezultat je itekako pokazao, ne samo kontinuitet dobrih igara nego i moć ekipe. Podravka Vegeta je i u današnjoj utakmici protiv prošlogodišnjih osvajačica EHF Kupa pokazala svoju snagu i pobjedom pred domaćom publikom osigurala četvrtfinale u ovom značajnom europskom natjecanju.

Podravka Vegeta 23(13)

SCM Craiova 18(9)

Utakmicu je pogotkom otvorila Dejana Milosavljević, a do 9′ gledamo tvrdu igru i jaku obranu na obje strane, a na vratima raspoložene Risović i Džukeva. Značajniju prednost cure imaju u 16′ kada su se uspjele odvojiti na +3. Pokušavale su do kraja poluvremena Rumunjke hvatati priključak i dobile su to željeno izjednačenje u 22′ (8:8), ali ponovno raspoložena Debelić dala im je predah desetak sekundi i ponovno sjajno pogađa za novo vodstvo Podravke. Od tog trenutka prošlogodišnje se prvakinje više nisu imale priliku približiti, a svoje su vodstvo do kraja poluvremena naše cure i potvrdile i na odmor otišle uz rezultat 13:9.

Foto: Ivan Brkić

I u drugom poluvremenu i dalje su dominantne Saračevićeve odabranice no gledamo nešto manje atraktivnu igru s dosta tehničkih pogrešaka, ali želja za pobjedom jednostavno se vidjela u svakoj akciji i reakciji. Iako smo od uvodnih minuta drugog poluvremena gledali jedan vrtlog i trku na terenu, nakon gotovo 7′ bez pogotka u 40′ minuti pogađa Natalia Chigirinova za najveću prednost Podravke od +6. Trenutak je to u kojem su naše djevojke već prilično pokazivale umor, ali želja ne opada Na naplatu su ipak došle i ozljede koje su se nanizale zbog tempa koji su nametnule europske utakmice, gostovanja, ali i prvenstvena kola koja se odigravaju. Bez obzira na silaznu putanju koja je uslijedila u posljednjih 15 minuta, ponovno se dižu i u 51. minuti imaju +6. Do kraja su svoju energiju crpile iz iz rezervi i publiku digle na noge još jednom velikom i važnom pobjedom koja ih vodi u četvrtfinale ovog europskog natjecanja, ali još uvijek se moraju boriti za prvo mjesto u skupini. Na kraju, to je i najvažnije, samo pobjede se pišu, a bodovi rastu pa je Podravka sada maksimalna sa 8 bodova u skupini D, a već sada se ekipa mora resetirati i pripremati za derbi s Lokomotivom u Zagrebu nakon čega već za vikend slijedi gostovanje u San Sebastianu u 5. kolu EHF Kupa.

Foto: Ivan Brkić

Kako sam i očekivao bila je ovo teška borba svih 60 minuta i pobijedili smo. Čestitam mojoj ekipi jer znam da su bile na zadnjim rezervama. Vidjeli smo to i u zadnjih 15 minuta, a ponosan sam jer su izvlačile snagu iz crvene zone i borile se. U prvom smo poluvremenu forsirali tu kontru i polukontru i nametnuli smo jedan tempo koji ni sami nismo mogli pratiti u jednom trenutku no kad se igra ovakva obrana uz Jovanu na golu možemo bit zadovoljni s novih osam bodova bez obzira što u napadu možda nismo odigrali sjajno i idemo se boriti za još – rekao je na konferenciji za medije nakon utakmice trener Zlatko Saračević.

Koprivnica, Sportska dvorana Gimnazije Fran Galović Koprivnica. Gledatelja 2200. Suci: Anatoliy Novikov i Valeriy Rozhkov iz Ukrajine. Delegatkinja: Svetlana Obučina iz Srbije

PODRAVKA VEGETA: Tucaković, Risović (19), Ećimović; Zadravec, Turk 2, Holešova 4, Karlovčan, Jandrašić, Milošević 1, Džono , Milosavljević 3, Franušić, Chigirinova 5, Ikhneva 2, Debelić 5, Yezhykava 1.

TRENER: Zlatko Saračević

CRAIOVA: Džukeva (13), Curment; Ianasi 4, Trifunović 4, Selaru, Ion, Tanasie 1, Nikolić, Šerić, Gjeorgjievska, Colac, Tatar 3, Fachinello 3, Vizitiu 3, Costa.

TRENER: George Burcea.

SEDMERCI:Podravka Vegeta 3(3), Craiova 3 (2)

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 12 min(Milošević, Džono, Milosavljević, Debelić 2+2+2),  Craiova 6min. (Trifunović 2+2, Fachinello)

CRVENI KARTON: Debelić (50 – treće isključenje).

Foto: Ivan Brkić