Dva puta u finalu s Larvikom, slika iz LP 2006/07 // ArhivaEHF je večeras objavio nositelje na izvlačenju eruopskih kupova. Podravka Vegeta u Kupu kupova je među nositeljima. Nositelji, koji se u osmini finala ne mogu sastati međusobno su Hypo NÖ, Podravka Vegeta, Thüringer HC, Byasen Trondheim, Stabaek Handball, Vistal Laczpol Gdynia, Dinamo Volgograd, Rostov Don.

U drugoj ”vazi”, na ždrijebu u utorak 20. studenoga (izvlačenja su od 11 sati, a možete ih pratiti na www.eurohandball.com) u sjedištu EHF-a u Beču su mogući Podravkini suparnici: danski Team Esbjerg, španjolska Balonmano Bera Bera francuski Issy Pariz Hand, dva njemačka kluba HC Leipzig i TSV Bayer 04 Leverkusen, mađarski Vaci NKSE, makedonski WHC Metalurg i srpski RK Zaječar.

Prve utakmice igrat će se 2/3. veljače, a uzvratne 9/10. veljače. Pobjednici iz dva susreta ulaze u četvrtzavršnicu, koja se igra u ožujku.

U ČETIRI SEZONE 32 NASTUPA U KUPU KUPOVA

Podravka je od 1966. godine odigrala 32 utakmice u Kupu kupova, 22 je pobijedila (15 u Koprivnici), dva puta je odigrala nerišeno i izbula osam puta (jedanput doma, sedam puta vani). Ima pozitivnu gol-razliku od +193 (951:758).

NAJVIŠE NASTUPA, 29, BOŽICA PALČIĆ

Najviše nastupa ima sadašnja direktorica Božica Palčić, 29, zatim Tatari 20, Franić 18, Zebić 16, Tarle i Stančin 14, Naukovich, Vresk, Hodak, Hrgović, Golubić, Popović i Galkina po 12, Petika, Bakai, Mihoci i Krajnović po 10, Korošec i T. Špoljar po 9, a od današnjih igračica na spisku su još Horvat, gaće, Jelčić (po 8) i Žderić (6).

NAJVIŠE GOLOVA SNJEŽANA PETIKA, 83 U 10 NASTUPA

Podravkinu listu strijelaca u Kupu kupova predvodi Snježana Petika s 83 gola iz 10 utakmica, a slijede Tatari 75, Palčić 71, Franić 59, Vresk 54, Korošec 47, Pasičnik 45, Hodak 40, a od današnjih igračica Horvat 23 i Gaće 11 golova.

PODRAVKA VEGETA U KUPU KUPOVA IMA DVA FINALA S LARVIKOM

U prva dva nastupa Podravke Kup kupova bio je pod ingerencijom IHF-a, a EHF je preuzeo europska natjecanja od sezone 1993/1994. Tako je u sezoni 1991/92. (ratne godine) sve utakmice igrala u gostima: Cyprus College, Nikozija, Cipar, Femina Visé, Visé, Belgija i DVSC Debrecen Mađarska u Bekescsabi i Debrecenu, od kojeg je ispala u 1/4 finalu.

Trening u Szegedu prije odlaska u Vîlceu početkom 90-ih  // Foto Ivo Čičin-MašanskerSezonu kasnije, 19913/94, opet je Podravka nastupala u Kupu kupova. Igrala je s Opremom Kočevje, nizozemski Gelleen se preplašio gostovanja u Hrvatskoj, pa su predali 2 puta po 10:0, a u četvrtfinalu je prošao dalje rumunjski Chimistul (danas Oltchim) iz Vîlcee.

Potom je Podravka u dugom razdoblju igrala u Kupu prvakinja iz kojeg se plasirala i u Ligu prvakinja, a ispadanjem je natjecanje završavala u Kupu EHF-a, a u sezoni 2004/2005. došla je do finala s Larvikom, eliminiravši pritom Team Eslöv, Union Ribarroju, Aarhus, Astroc Sagunto i FC Nürnberg.

U sezoni 2006/2007. Podravka je u četvrtzavršnici ispala od Oltchima.

Zadnji nastup u Kupu kupova Podravka je imala 2007/2008. godine kada je eliminirala ukrajinsku ekipu Podatkova University i rumunjski U Jolidon Cluj, a u finalu joj je za gol izmakao naslov. Opet je bilo s Larvikom. U Koprivnici pobjeda 29:27, a u Larviku 30:33, uz tešku sudačku krađu u zadnjim sekundama.

Ovo će, dakle, biti peta sezona nastupa u Kupu kupova.