Miranda Tatari s priznanjem za najbolju sportašicu Koprivnice u 2012. godiniU Domu mladih u Koprivnici u ponedjeljak je održano svečano proglašenje najuspješnijih sportašica i sportaša Koprivnice za 2012. godinu.

Izbor najboljih sportaša organizirala je Zajednica športskih udruga grada Koprivnice, a priznanja sportašicama i sportašima dodijelile su obnašateljica dužnosti gradonačelnika Koprivnice Vesna Želježnjak i predsjednica Zajednice športskih udruga Jasmina Stričević.

Najboljom ženskom sportskom ekipom proglašena je Podravka Vegeta, seniorska ekipa Rukometnog kluba Podravka. Povod izboru bilo je osvajanje naslova prvaka Hrvatske i pobjednika Kupa Hrvatske te uspješan nastup u Ligi prvakinja, gdje je u jakoj skupini s Györom i Krimom izboreno treće mjesto i nastavak europskog natjecanja u Kupu pobjednica kupova.

Kapetanica Podravke Vegete Miranda Tatari izabrana je za najuspješniju sportašicu Koprivnice u 2012. godini. Osim uspješnih nastupa za prvu ekipu našeg kluba, Miranda je kao kapetanica rukometne reprezentacije Hrvatske je bila i prva Koprivničanka koja je nastupila na Olimpijskim igrama, održanim u kolovozu u Londonu.

Još jedno priznanje stiglo je u naš klub, a dobila ga je mlada prvotimka Podravke Vegete i kadetska reprezentativka Hrvatske Sara Šenvald koja je proglašena perspektivnom koprivničkom sportašicom u prošloj godini.

Vesna Želježnjak, Miranda Tatari i Jasmina StričevićNAJUSPJEŠNIJI SPORTAŠ:

Sandro Frankol (Hrvački klub Podravka)

Nominirani:

Dario Čanađija (Nogometni klub Slaven Belupo)

Danijel Lončar (Stolnoteniski klub Podravka)

Žarko Martinjak (Karting klub Koprivnica)

Marko Sremec (Ronilački klub Šoderica)

NAJUSPJEŠNIJA SPORTAŠICA:

Miranda Tatari (Rukometni klub Podravka)

Nominirana:

Tatjana Štajduhar (Športsko ribolovni klub Koprivnica)

NAJUSPJEŠNIJA MUŠKA SPORTSKA EKIPA:

Seniorska ekipa Nogometnog kluba Slaven Belupo

Nominirani:

Seniorska ekipa Karting kluba Koprivnica

Seniorska ekipa Rukometnog kluba Koprivnica

Seniorska ekipa Hrvačkog kluba Podravka

Seniorska ekipa Ronilačkog kluba Šoderica

Zajednička fotografija // Foto: Mario Kos - Koprivnica.netNAJUSPJEŠNIJA ŽENSKA SPORTSKA EKIPA:

Podravka Vegeta (Rukometni klub Podravka)

Nominirani:

Seniorska ekipa Športsko ribolovnog kluba Koprivnica

Seniorska ekipa Teniskog športskog kluba Koprivnica

Seniorska ekipa Športskog kuglačkog kluba Podravka

PERSPEKTIVNI SPORTAŠ:

Filip Frankol (Hrvački klub Podravka)

Nominirani:

Filip Cvek (Teniski športski klub Koprivnica)

Luka Đurđ (Ronilački klub Šoderica)

Matija Peić (Rukometni klub Koprivnica)

Leonardo Ravnjak (Boks klub David)

PERSPEKTIVNA SPORTAŠICA:

Sara Šenvald (Rukometni klub Podravka)

Nominirane:

Ivana Babić (Streljački športski klub Podravka)

Tatjana Tot (Hrvački klub Podravka)

GODIŠNJA NAGRADA ZA RAZVOJ SPORTA:

Miljenko Vulić