Rukometašice Podravka Vegete su u 18. kolu 1.HRL za žene na domaćem terenu uvjerljivo svladale ŽRK Osijek 48:17, poluvrijeme 25:11.

Već u 11. minuti domaće igračice imale su prednost od +3 pogotka, rezultat je bio 9:6. Domaće igračice povećavaju vodstvo u sljedeće dvije minute na 11:6, a trener Osječanki pozvao je minutu odmora. Nastavile su dobar tempo Podravkine igračice i u nastavku te postizale neke lijepe i lake pogotke iz kontri i polukontri. Da je u dobroj formi potvrdila je i Korina Karlovčan koja je bila stopostotna u prvih 30 minuta te pet minuta prije kraja prvog dijela vodi ekipu do velikih +10, ponovno iz kontre za rezultat 20:10. Do kraja prvog dijela, mirno zaključuju podravkašice, svojih prvih 30 minuta uz rezultat 25:11.

I u drugom dijelu nastavile su podravkašice dobar ritam, a trener Goran Mrđen imao je priliku izrotirati i svim igračicama iz zapisnika dati priliku. Do kraja utakmice nije bilo upitno tko će danas slaviti pobjedu. Naše su rukometašice upisale još jednu uvjerljivu pobjedu 48:17. Pojedinačno su se danas najviše pogocima istaknule Karlovčan s osam, Franušić sa sedam te Pavković i Mugoša s po šest pogodaka. Vratarke Podravke su danas upisale ukupno 23 obrane.

Svaka čast curama, od Lokomotive stvarno dobro i čvrsto igramo i ne dozvoljavamo nikome da nam se približi. Mogla bi reći da je ovo nama bila neka trening utakmica i zaslužena dva boda – zaključila je Lea Franušić. 

Trener Goran Mrđen također je bio zadovoljan igrom koju su danas prikazale njegove igračice.

Mislim da smo odigrali motivirano, korektno i na kraju je to završilo s velikom razlikom u našu korist. To je jako važno i za dalje, u srijedu nas čeka Čakovec, a nakon toga u subotu Bjelovar. Trebamo nastaviti u ovom tempu trenirati jer bez treninga nema ničega. Idemo dalje, mislim da smo danas bili stvarno ok – rekao je trener Goran Mrđen. 

Sve igračice iz zapisnika osim vratarki su danas postigle pogotke. Među njima i Gabriela Gudelj sa sedam metara, iako je uoči Lokomotive zaradila šavove na usnici. Tu je i Selena Milošević koja je nakon pauze i priključka u prošloj utakmici danas zabila i pogodak, a tu je i Karlovčan koja je danas bila stopostotna i zabila osam pogodaka. Trener je zadovoljan time jer se polako vraćaju cure kojih neko vrijeme nije bilo na terenu, ali još je zadovoljniji zbog jedne druge činjenice.

Drago mi je zbog golova, ali još mi je draže da smo dobili 17 pogodaka. Meni je to osobno puno važnije. 

Dodajmo i kako je uoči utakmice tajnik Rukometnog saveza Koprivničko-križevačke županije, Dieter Benotić, Dejani Milosavljević uručio priznanje za najuspješniju rukometašicu u 2021. godini. Isto tako priznanje za najuspješniju perspektivnu rukometašicu je trebalo biti uručeno i Lani Strugar koja je u isto vrijeme kad i prva ekipa igrala na važnom gostovanju u Osijeku s drugom ekipom, pa je priznanje za nju preuzela Dejana Milosavljević. Curama čestitamo, a s obzirom da su već znale da su dobitnice ovih nagrada, ali na svečanoj dodjeli zbog gostovanja u Podgorici nisu mogle prisustvovati, važno je zahvaliti se što je Savez i ovoga puta pronašao način da dodatno uveliča njihove uspjehe te im priznanja dodijeli na utakmici.

Dejana Milosavljević i Dieter Benotić (tajnik RS Koprivničko-križevačke županije)

ŠSD Josip Samaržija-Bepo. Gledatelji: 50 Suci: Borna Božiković i Marko Đurinović. Delegat: Damir Sarajlić.

Podravka Vegeta: Tucaković (10), Dumanska(13); Zadravec 2, Turk 2, Karlovčan 8, Milošević 1, Gudelj 1, Milosavljević 4, Mugoša 6, Franušić 7, Šenvald 5, Stelmakh 2, Barišić 4, Pavković 6. Trener: Goran Mrđen.

ŽRK Osijek: Borac, Pratljačić; Petrović 2, Hren 2, Lacković 5, Jerčinović, Šoš, Vuković, Strusa 2, Jozanović 1, Josipović, Vrdoljak 1, Humel 2, Frančić 2. Trener: Rašicki Tomislav.

Sedmerci: Podravka Vegeta (1/1) ŽRK Osijek 1/1

Foto:Ivan Brkić