Maja Kožnjak // Arhiva www.rk-podravka.hrIgrajući domaće prvenstvo ubrzanim tempom (sinoć u Puli, večeras u Koprivnici) Podravka Vegeta je u srijedu navečer ugostila Zelinu, koju je, nakon TVIn Trgocentra, preuzeo koprivnički trener Goran Mrđen. Podravka Vegeta – Zelina 26:16 (12:7).

Kao što se i očekivalo, trener Hrupec odmarao je neke igračice. Tako su bile na klupi ali nisu igrale lakše ozlijeđene Tatari, Pušić-Koroljević i Petković, dok je Damnjanović bila na klupi, ali nije igrala zbog umora – Hrupec joj je odredio odmor.

Utakmicu su počele: na golu Jelčić, desno krilo Gaće, lijevo Pongrac, vanjske igračice Havić, Kožnjak, Horvat, a na pivotu Milanović Litre. U 2. poluvremenu branila je s nešto boljim učinkom Žderić. Havić nije imala sreće: tri promašaja, tri tehničke i tri isključenja koja su donijela crveni karton. Kretanje rezultata: u 12. minuti 4:3, u 24. 9:4, u 43. 19:9, u 48. minuti 21:11, itd.

Kožnjak je najbolje iskoristila minutažu i igrala odgovorno, a do nje su bile i Pongrac i Milanović Litre, pa Žderić. U Zelini se istaknula Knježević. Biveš igračice Podravke: Jukić tri obrane, a po gol Peti i Vukojević.

LARVIK U ČETVRTAK U KOPRIVNICI, PODRAVKA VEGETA NA TIN BARU U PODRAVKI DIJELI ULAZNICE

Za Podravku Vegetu slijedi fizički oporavak do subote i utakmice s europskim prvakom Larvikom. Larvik dolazi u četvrtak, navečer će posjetiti bazen Cerine, u petak će imati trening.

Rukometašice Podravke Vegete u četvrtak u 10 sati dijele ulaznice na Tin baru u Podravki, a u 11 sati je u klupskim prostorijama press konferencija uoči susreta s Larvikom.

UTAKMICA 8. KOLA 1. HRL ZA ŽENE

PODRAVKA VEGETA – ZELINA 26:16 (12:7)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana Gimnazije Frana Galovića. Gledatelja 200. Suci: Dejan Plentaj (Bjelovar) i Mario Ružić (Virovitica). Nadzornik: Milan Obradović (Slavonski Brod).

PODRAVKA VEGETA: Žderić (9), Jelčić (8), Kapitanović; Čović 1, Kožnjak 6, Pongrac 6(1), Petković, Gaće 2, Damnjanović, Milanović Litre 5, Dragišić, Vidak 1, Havić, Tatari, Horvat 5, Pušić-Koroljević. TRENER: Neven Hrupec.

ZELINA: Križanac (3), Markešić, Jukić (3); Ercegovac 3, Peti 1, Antolković 1, Madžarac 2, Pavičić, Knježević 6(1), Vukojević 1, Džono, Legin, Vulić 1, Stipić, Galić 1, Valetić. TRENER: Goran Mrđen.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 1(1), Zelina 2(1).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 10 minuta (Havić 2+2+2, Vidak 2+2), Zelina 12 minuta (Džono 2+2+2, Stipić, Knježević, Pavičić po 2).

CRVENI KARTONI: Džono (38′, treće isključenje), Havić (41′, treće isključenje).

IGRAČICA UTAKMICE: Maja Kožnjak (Podravka Vegeta).

Ostali parovi 8. kola: Zamet – Arena, Umag – Dalmatinka, Koka – TVIN Trgocentar, Trešnjevka – Orijent Presoflex, Sesvete Agroproteinka – Lokomotiva, Samobor – Sinj.

Poredak: 1. Podravka Vegeta 16 (utakmica više), 2. Lokomotiva 14, 3. Dalmatinka 10, 4. Sesvete Agroproteinka 8, 5. Arena 8, 6. Trešnjevka 8, 7. Samobor 8, 8. Koka 8, 9. Zelina 6 (utakmica više), 10. Zamet 4, Orijent Presoflex 4, 12. Sinj 4, 13. Umag 2, 14. TVIN Trgocentar 0.