Podravka - Krim u Koprivnici: u bijelom najbolja igračica turnira Vesna Milanović Litre (13) // Foto Ivo Čičin-MašanskerPodravka Vegeta s dvije pobjede u subotu osvojila je Memorijalni turnir Vinka Kandije odigran u Krimovoj dvorani na Galjevici u Ljubljani. U 3. kolu svladala je organizatora turnira domaći Krim Mercator 25:22 (10:12). Tako joj je pripao pobjednički pehar, a Vesna Milanović Litre, kružna napdačica Podravke Vegete proglašena je najboljom igračicom turnira. Čestitamo.

U subotu prije podne Podravka Vegeta pobijedila je Hypo Nö s 25:24 (14:10), dok je Hypo Nö u petak navečer pobijedio Krima s 26:23 (13:9). Konačni poredak: 1. Podravka Vegeta (50:46) 4 boda, 2. Hypo Nö (50:48) 2 boda, 3. Krim Mercator (45:51) 0 bodova.

Iako su se sve ekipe žalile na ozljede igračica, Podravka Vegeta je odigrala turnir bez kapetanice i glavne razigravačice Mirande Tatari te prvog reprezentativnog desnog krila Anite Gaće, koje nisu ni putovale u Ljubljanu, a nije igrala ni ozlijeđena zamjena za Gaće, Ivana Dragišić.

U svakom slučaju lijep uspjeh u posljednjoj probi pred Ligu prvakinja.

Nažalost, devet Podravkinih igračica mora na sedmodnevno okupljanje reprezentacije u obaveznom reprezentativnom terminu određenom od EHF-a, a hrvatske reprezentativke putuju u Slavonski Brod i Srbiju i vraćaju se u klubove nekoliko dana prije prve Podravkine utakmice s Györom u gostima. Kao da je netko naredio da rukomet bude sedam protiv sebe!

MEMORIJAL VINKA KANDIJE U LJUBLJANI 3. UTAKMICA

KRIM MERCATOR – PODRAVKA VEGETA 22:25 (12:10)

LJUBLJANA – Sportska dvorana Krima u Galjevici. Suci: Masleša i Žibret (Slovenija).

KRIM MERCATOR: Grubišić, Stefanišin. Kain; Wörz 2, Mavsar 1, Bodnieva 5, Lazović 4, Zulić, Müller 2, Janković 2, Gregorc, Krpež 1, Vergeliuk, Zrnec 5(1). Potisek. TRENER: Tone Tiselj.

PODRAVKA VEGETA: Žderić, Jelčić, Kapitanović; A. Čović 2, Ž. Čović 2, Pongrac 1, S. Šenvald, Damnjanović 4(1), Milanović Litre 3, Vidak, Tvorić, Horvat 3, Pušić-Koroljević 3, Bulath 7(6). TRENER: Neven Hrupec.

SEDMERCI: Krim Mercator 2(1), Podravka Vegeta 8(7).

ISKLJUČENJA: Krim Mercator 14 minuta (Lazović 2+2+2. diskv. u 49. minuti, Janković, Gregorc, Krpež i Zrnec po 2), Podravka Vegeta 2 minute (Milanović Litre).

CRVENI KARTON: Barbara Lazović 49., treće isključenje (Krim Mercator).