Rukometašice Podravka Vegete danas su u Đurđevcu odigrale utakmicu osmine finala Kupa Hrvatske protiv Rukometnog kluba Đurđevac. Igralo se u dvorani Strukovne škole Đurđevac pred stotinjak gledatelja. U utakmici su slavile rukometašice Podravka Vegete, a rezultat je bio: RK Đurđevac 18, RK Podravka Vegeta 48.

Utakmica u Đurđevcu odigrala se bez većih iznenađenja. Trener Podravka Vegete Zlatko Saračević odlučio je odmoriti prvotimke te je dao priliku igračicama koje inače upisuju manju minutažu. Cijelu utakmicu odigrale su Gjorgjijevska, Franušić, Mugoša, Benko, Popović i Ećimović. Prvo poluvrijeme odigrala je Jandrašić, a u drugom poluvremenu zamijenila ju je Turk. Domaće rukometašice bile su bespomoćne protiv Podravkašica koje su velikim serijama pogodaka u prvom poluvremenu stvorile rezultatski odmak. Na odmor se u Đurđevcu odlazi s rezultatom 5:27.

U drugom poluvremenu rukometašice Podravke nastavljaju u istom ritmu i povećavaju prednost pred domaćim rukometašicama te u konačnici upisuju pobjedu s 30 pogodaka prednosti. Nakon isteka vremena rezultat je bio 18:48. Ovom pobjedom Podravka Vegeta plasirala se u osam najboljih ekipa u Kupu Hrvatske.

Kod Podravke najučinkovitija je bila Dijana Mugoša s 14 pogodaka, a Magdalena Ećimović je na vratima upisala 20 obrana. Kod domaćih rukometašica pet pogodaka zabila je Kristina Zeko dok su golmanice Đurđevca zajedno upisale 4 obrane.

Rukometašice Đurđevca inače se natječu u 2. HRL sjever za žene, a trenutno se nalaze na petom mjestu poretka. Podravka 2 Lino natječe se u istom natjecanju te zauzima drugo mjesto u poretku.

Kup Hrvatske igra se od 1992. godine, a Podravka Vegeta do sad ga je osvojila 23 puta, a tri puta je bila u finalu. Jedini klub kojem je osim Podravke pošlo za rukom osvojiti Kup je Lokomotiva koja ga je osvajala 5 puta, a 11 puta je bila u finalu.

 

ĐURĐEVAC 18 (5)

PODRAVKA VEGETA 48 (27)

1/8 finala Kupa Hrvatske

ĐURĐEVAC – Sportska dvorana Strukovne škole Đurđevac, GLEDATELJA: 100, SUCI: Matej Knapić i Stjepan Perišić, DELEGAT: Ivan Vuković.

ĐURĐEVAC: Živko 1, Greguraš 2, Kovač 1; Šanteković, Kožar 1, Paro 1, Lacković, Biškupić 1, Franković 2, Cestar 3, Fuček, Pavlović 3, Golubić, Zeko 5, Kucel 1, Ferenčić 1. Trener: Vladimir Suvajac.

PODRAVKA VEGETA: Risović, Ećimović 20; Turk 2, Beganović, Karlovčan, Popović 5, Jandrašić 4, Milošević, Džono, Milosavljević, Mugoša 14, Franušić 9, Stanko, Gjorgjijevska 2, Tsakalou, Benko 12. Trener: Zlatko Saračević.

SEDMERCI: Đurđevac 4 (4), Podravka Vegeta 2 (2).

ISKLJUČENJA: Đurđevac – (-), Podravka Vegeta – (-).

CRVENI KARTONI:—.