RK Podravka Vegeta danas je u utakmici 12. kola 1. HRL za žene ugostila ekipu ŽRK Split 2010. Bolje su bile naše rukometašice, a rezultat je bio 38:18.

Utakmicu je u Sportskoj dvorani Gimnazije Fran Galović pratilo stotinjak gledatelja, a naše su rukometašice ponovno nastupile u oslabljenom sastavu. Osim ozlijeđenih Debelić, Ianasi i Zadravec ekipi se još uvijek nisu pridružile Stanko, Mugoša i Risović koje su na Svjetskom prvenstvu sa svojim reprezentacijama.

Od samog početka Podravka Vegeta kontrolira utakmicu te gošćama iz Splita nameće svoj ritam igre. Čvrstom obranom ne dopušta rukometašicama Splita lake pogotke, a učinkovitim kontrama Podravka brzo radi rezultatski odmak. U prvome dijelu Podravka dva puta radi seriju od četiri pogotka. Na poluvrijeme naše rukometašice odlaze s petnaest pogodaka prednosti. Dobrom rezultatu u prvome poluvremenu pridonijela je i Magdalena Ećimović koja je, samo u prvome dijelu, upisala 12 obrana.

Nastavak utakmice donosi nastavak dobre obrane Podravka Vegete dok se rezultatska razlika i dalje povećavala.  Naše rukometašice ipak malo smanjuju ritam te su više koncentrirane na kvalitetnu obranu nego povećavanje gol razlike. Danas je po prvi puta za Podravka Vegetu nastupila četrnaestogodišnja Nika Galinec.  Debitirala u 52 minuti susreta, a brzo nakon toga upisuje i svoju prvu obranu. Nakon posljednjeg sudačkog zvižduka na semaforu je bilo 38:18 u korist Podravka Vegete.

Među domaćim rukometašicama najučinkovitija je bila Korina Karlovčan dok su kod gošći Rubić, Stojanov, Macan i Surjan zabile po tri gola.

Trener Zlatko Saračević nakon utakmice:

Odigrali smo ozbiljnu i dobru utakmicu. Kratki smo s igračicama tako da su sve naše cure igrale više od planiranog. Sve u svemu sam zadovoljan prikazanim pogotovo obranom koju su cure odigrale pametno i ozbiljno.

Sljedeće srijede (18.12.) u goste dolazi RK Lokomotiva. Utakmica je na rasporedu u 19 sati u SD Gimnazije Fran Galović. Ulaz je besplatan.

 

RK PODRAVKA VEGETA 38 (24)

ŽRK SPLIT 2010 18 (9)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana Gimnazije Fran Galović, GLEDATELJA: 100, SUCI: Josip Gagula i Mirko Zorko (Zagreb), DELEGAT: Vladimir Peković (Varaždin).

PODRAVKA VEGETA: Ećimović 18, Galinec 1; Turk 3, Karlovčan 7, Popović 4, Jandrašić 2, Milošević 6, Džono 1, Milosavljević 4, Franušić, Gjorgjijevska 4, Tsakalou 4, Benko 3. Trener: Zlatko Saračević

SPLIT 2010: Mrkonjić 1, Kapitanović; Plazibat 1, Rubić 3, Stojanov 3, Budić 1, Tonković 1, Škarić 1, Macan 4, Ercegović 1, Birtić 1, Surjan 3. Trener: Nenad Alfirević.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 5 (4), Split 2010 3 (3).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 2 min. (Milošević), Split 2010 8 min. (Rubić, Budić, Tonković, Macan).

CRVENI KARTON: —.

 

Fotografije: Ivan Brkić

 

 

Pratite nas i na društvenim mrežama (klik na ikonu za link):