ŽRK Koka i RK Podravka Vegeta danas su u Varaždinu odigrale utakmicu 14. kola 1. HRL za žene. Utakmica se igrala u Areni Varaždin pred dvjestotinjak gledatelja. Na utakmici su pravdu dijelili Luka Šipoš i Marko Zeko dok je nadzornik bio Ahmed Njuhović. Nakon isteka vremena rezultat je bilo ŽRK Koka 24, RK Podravka Vegeta 39, dok je na poluvremenu rezultat bio 12:19.

Prvo poluvrijeme utakmice pogotkom otvara Katarina Mrazović te dovodi rukometašice Koke u jedno od dva vodstva u utakmici. Sljedeće vodstvo bilo je u osmoj minuti kod rezultata 5:4. Nakon toga naše rukometašice počinju graditi vodstvo koje više ne ispuštaju do kraja utakmice. U prvom je poluvremenu najučinkovitija Lamprini Tsakalou sa sedam pogodaka dok Ećimović na vratima upisuje pet obrana. Na odmor se odlazi s rezultatom 12:19.

Drugo poluvrijeme Podravka Vegeta otvara s nekoliko serija po tri vezana pogotka te dodatno povećava svoju prednost nad Kokom. Ostatak poluvremena naše rukometašice nameću svoj ritam te bez problema održavaju razliku od petnaestak pogodaka. Zabijaju Aneta Benko, Lea Franušić te Elena Popović. Nakon posljednjeg sudačkog zvižduka rezultat je bio 24:39.

Najučinkovitija kod naših rukometašica bila je Dijana Mugoša s 8 pogodaka dok je Magdalena Ećimović upisala 11 obrana. Kod domaćih rukometašica pet pogodaka zabile su Ivana Dežić i Katarina Mrazović dok su njihove golmanice zajedno zaustavile devet lopti Podravke.

Trener Podravka Vegete Zlatko Saračević bio je zadovoljan igrom svoje ekipe:

Vidjelo se da su cure još umorne od puta i utakmice u nedjelju, no odradile su ovu utakmicu korektno i ozbiljno. Čestitam im na pobjedi i na ozbiljnom pristupu.

Spomenimo još kako su naše rukometašice na utakmici imale podršku tridesetak navijača koju su stigli iz Koprivnice, a najglasniji među njima bili su Kronikusi.

Nakon 14 odigranih kola u 1. HRL za žene Podravka Vegeta i dalje je jedini klub sa stopostotnim učinkom. Naše su cure na prvom mjestu poretka s 28 bodova, na drugom mjestu je Lokomotiva s 26, a na trećem Bjelovar s 20 i utakmicom manje.

Ovog vikenda Podravka Vegeta igra utakmicu 6. kola EHF Kupa u Koprivnici, a u goste dolazi Kopenhagen Handball. Utakmica je na rasporedu u nedjelju s početkom u 17 sati u SD Gimnazije Fran Galović.

ŽRK KOKA 24 (12)

RK PODRAVKA VEGETA 39 (19)

VARAŽDIN – GSD Arena Varaždin, GLEDATELJA: 200, SUCI: Luka Šipoš i Marko Zeko, NADZORNIK: Ahmed Njuhović.

ŽRK KOKA: Šopar 5, Tušek 4; Balajić 2, Domjan 2, Kuzminski 3, Hokman, Mrazović K. 5, Rogina, Bešenic, Jurčić, Blažek, Bartolić, Furjan 3, Mrazović M. 4, Ljubić, Dežić 5. Trener: Vladimir Canjuga.

RK PODRAVKA VEGETA: Risović, Ećimović 11; Turk 2, Beganović, Popović 3, Milošević 2, Džono, Milosavljević 1, Mugoša 8, Franušić 4, Stanko 4, Gjorgjijevska 2, Tsakalou 7, Benko 6. Trener: Zlatko Saračević.

SEDMERCI: Koka 1 (1), Podravka Vegeta – (-).

ISKLJUČENJA: Koka 8 min. (Jurčić, Domjan, Bartolić 2+2), Podravka Vegeta 6 min. (Džono, Franušić 2+2).

CRVENI KARTONI:—.