Podravka Vegeta odigrala je u Kopenhagenu 2. kolo EHF Kupa protiv Kobenhavn Handballa te je slavila s rezultatom 26:28. Igralo se u Fredricksberg Hallu pred nešto manje od 500 gledatelja.

Prvo poluvrijeme u Kopenhagenu Podravka Vegeta otvara nešto lošijom obranom i s nekoliko promašaja u napadu, no igra se gol za gol te je prvih deset minuta rezultat izjednačen. Nakon toga našim igračicama pada koncentracija te domaća ekipa radi seriju pet – nula te stvara rezultatski odmak. U 22. minuti Magdalena Ećimović brani sedmerac te nakon toga naše igračice igraju bolje. Zabijaju Dragica Džono, dva puta Dijana Mugoša te Aneja Beganović. Podravka u drugoj polovici prvog poluvremena igra mnogo bolju obranu te poluvrijeme zatvara serijom od tri pogotka i smanjuje rezultatsku razliku na samo dva pogotka. Prvo poluvrijeme završava s rezultatom 15:13.

Drugo poluvrijeme Podravka Vegeta otvara golom Anete Benko koja i u sljedećoj akciji odlično proigrava i zabija. U nastavku utakmice naše rukometašice igraju odličnu obranu, a Ećimović nastavlja s obranama. Labrina Tsakalou zabija tri pogotka, a zabijaju i Mugoša te Milosavljević, no ipak, sve do posljednjih deset minuta Kopenhagen održava prednost iz prvog dijela. U 26. minuti Benko zabija te dovodi utakmicu u egal. U završnim minutama za Podravku zabijaju Stanko i Milosavljević, a Jovana Risović dvije minute prije kraja brani sedmerac. Nakon posljednjeg sudačkog zvižduka na semaforu je bilo Kopenhagen 26 – Podravka Vegeta 28. Spomenimo još da posljednjih 11 minuta susreta domaće rukometašice Podravki nisu uspjele zabiti niti jedan pogodak što je još jedna potvrda odlične obrane u drugom poluvremenu.

Trener Podravka Vegete Zlatko Saračević nakon utakmice:
Teška utakmica je iza nas, ali jako vrijedna pobjeda. Na početku smo imali problema jer smo ih htjeli usporiti pa smo igrali presporo, a mi tako ne znamo igrati. U drugom poluvremenu odigrali smo onako kako možemo i našli smo postavu u obrani koja je bila fenomenalna. Šteta promašenih zicera jer je razlika mogla biti veća. Čestitka curama na odličnoj utakmici, a najvažnije je da smo pokazali karakter jer smo nakon 50 minuta okrenuli rezultat i pobijedili.

Vratarka Magdalena Ećimović imala je odličnu predstavu na vratima, a nakon utakmice je izjavila:
Prije svega čestitam curama na odličnoj utakmici i borbenosti. Dobro smo otvorile utakmicu, no nakon toga imale smo desetak minuta “crne rupe”, ali u drugom smo poluvremenu borbenošću i dobrom obranom okrenule rezultat te nosimo kući dva boda.

Podravka je ovom pobjedom upisala važna dva boda u EHF Kupu. Sljedećeg vikenda naše rukometašice gostuju u Mađarskoj kod aktualnog osvajača EHF Kupa Siofoka. Drugi susret naše skupine na rasporedu je sutra u 14 sati, a u njemu Magura dočekuje Siofok.

 

KØBENHAVN HÅNDBOLD 26 (15)
PODRAVKA VEGETA 28 (13)
KOPENHAGEN (Danska) – Fredriksberg Hall, GLEDATELJA: 446, SUCI: Georgi Doychinov, Yulian Goretsov, DELEGAT: Frank Böllhoff.
KØBENHAVN HÅNDBOLD: Milling 18; Fons, Blohm 7, Mellegard2, Nüsser 2, Hjertner 4, Yde, Bont 2, Blomstrand 2, Wall, Hansen 2, Von Pereira 3, Uscinowicz, Bidstrup 2. Trener: Clasu Leth Mogensen
PODRAVKA VEGETA: Risović 5, Ećimović 11; Turk, Beganović 1, Karlovčan 2, Popović, Jandrašić, Milošević 1, Džono 1, Milosavljević 6, Mugoša 3, Franušić, Stanko 7, Gjorgjijevska, Tsakalou 4, Benko 3. Trener: Zlatko Saračević.
SEDMERCI: København Håndbold 3 (1), Podravka Vegeta 1 (1).
ISKLJUČENJA: København Håndbold 4 min. (Blomstrand, Von Pereira 2), Podravka Vegeta 6 min. (Beganović 2+2, Tsakalou).
CRVENI KARTONI: -.

 

Fotografije ustupio: Kobenhavn Handball