Rukometašice Podravka Vegete odigrale su utakmicu 10. kola 1. HRL za žene protiv Lokomotive iz Zagreba. Slavile su naše rukometašice s rezultatom 28:17, a Podravkašice je s tribina bodrilo više od tisuću ljudi.

Podravka je ponovno u kompletnom sastavu nakon povratka Stanko, Risović i Mugoše sa Svjetskog prvenstva u Japanu. Nedostajale su samo ozlijeđene igračice Debelić, Ianasi i Zadravec koje su utakmicu promatrale s tribina. Lokomotiva je u Koprivnicu stigla bez trenera Nenada Šoštarića, a na njegovom mjestu bio je Miran Ognjenović.

Prvo poluvrijeme Podravka otvara u nešto sporijem ritmu te gošće prve dolaze do pogotka. U prvih pet minuta Lokomotiva odlazi na plus dva, ali naše rukometašice brzo dovode utakmicu u egal. Veći dio prvog poluvremena igra se gol za gol s malo prilika na obje strane. U dvadesetoj minuti po prvi puta u dresu Podravka Vegete u igru ulazi Aneja Beganović. Na odmor se odlazi s rezultatom u egalu, odnosno 12:12.

Drugo poluvrijeme donosi promjenu igre kod Podravke. Naše rukometašice dižu ritam te već u prvih osam minuta nastavka odlaze na plus četiri. Gošće teško drže ritam te se iz minute u minutu prednost Podravke povećava. Mugoša zabija s krila čak pet puta. Ećimović upisuje važne obrane na vratima Podravka Vegete te kraj utakmice domaće rukometašice dočekuju s 11 pogodaka prednosti.

Kod Podravka Vegete najučinkovitija je bila Tjaša Stanko s devet pogodaka, a kod Lokomotive Stela Posavec s pet. Spomenimo da je Tsakalou igrala sa slomljenim palcem na lijevoj ruci te da je unatoč tome upisala pet pogodaka.

Trener Podravka Vegete Zlatko Saračević izjavio je nakon važne pobjede njegove ekipe:

Ovo mi je bila jedna od najtežih utakmica za pripremiti od kada sam trener. Puno ozlijeđenih igračica, trenirali smo s pola ekipe jer su se cure tek prije nekoliko dana vratile iz Japana, ali čestitke curama na fenomenalnoj utakmici. Prvo poluvrijeme igrali smo usporeno. Prihvatili smo ritam Lokomotive umjesto da smo nametnuli svoj te smo igrali u grču. Trebalo nam je vremena da se probudimo i počnemo igrati onako kako znamo i možemo.

Trener je istaknuo i kako ciljevi u domaćem prvenstvu ostaju isti. Želja je da Podravka Vegeta ove sezone bude neporažena.

Rukometašica Podravka Vegeta Tjaša Stanko nakon utakmice:

Vesela sam zbog pobjede u ovoj utakmici. Od početka nismo igrali našu brzu igru, no u drugome poluvremenu pokazale smo zašto smo bolje. Sretna sam da smo pobijedile te sad lakše  možemo igrati nastavak prvenstva. Ne mislim da je ovom pobjedom riješeno pitanje prvaka. Čeka nas još jedna teška utakmica u Zagrebu, ali jedva čekam taj derbi jer jako poštujem ekipu Lokomotive.

Trener Lokomotive Miran Ognjenović nakon utakmice:

Doživjeli smo totalni blackout u desetoj minuti drugog poluvremena. Previše tehničkih pogrešaka, prespora lopta u napadu te smo primali lagane golove. Premalo raspoloženih igračica te kratka klupa. Da pobijediš Podravku potrebno je više od prikazanog. Čestitam domaćoj ekipi na pobjedi.

Novu utakmicu u 1. HRL za žene Podravka Vegeta igra već u petak (20. prosinca) u Sesvetama protiv Sesvete Agroproteinke. To će biti posljednja prvenstvena utakmica Podravke u ovoj godini, a njome će se zaključiti ovogodišnji dio prvenstva. Podravka Vegeta zauzima vrh tablice 1. HRL kao jedina ekipa koja u ovoj sezoni nije upisala poraz.

 

RK PODRAVKA VEGETA 28 (12)

RK LOKOMOTIVA ZAGREB 17 (12)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana Gimnazije Fran Galović, GLEDATELJA: 1023, SUCI: Tomislav Cindrić i Robert Gonzurek (Osijek), DELEGAT: Dubravko Konjuh (Rijeka).

PODRAVKA VEGETA: Risović 2, Ećimović 7; Turk 1, Beganović, Karlovčan 2, Popović, Jandrašić, Milošević 1, Džono 2, Milosavljević 3, Mugoša 5, Franušić, Stanko 9, Gjorgjijevska, Tsakalou 5, Benko. Trener: Zlatko Saračević.

LOKOMOTIVA: Pijević 14, Beličev; Posavec P. 3, Lukšić, Kaselj 1, Šenvald 2, Šimara 2, Posavec S. 5, Vojnović, Kalaus 2, Čivljak, Horvat, Glavan 1, Prkačin 1. Trener: Miran Ognjenović.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 4 (1), Lokomotiva 2 (1).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 10 min. (Beganović, Karlovčan 2+2, Milošević, Gjorgjijevska), Lokomotiva 8 min. (Šenvald 2+2, Kalaus, Glavan).

CRVENI KARTONI: -.

 

Foto: Ivan Brkić