RK Podravka Vegeta i ŽRK Sinj u Koprivnici su odigrali utakmicu 15. kola 1. HRL za žene. Naše rukometašice bile su bolje s rezultatom 40:31. Igralo se u SD Gimnazije Fran Galović pred nešto više od 350 gledatelja. Pravdu su na utakmici dijelili Goran Cupek i Robert Kožuhar iz Garešnice, a nadzornik suđenja je bio Dean Prpić iz Zagreba.

Prvo poluvrijeme u Koprivnici prošlo je bez većih iznenađenja. Rukometašice Podravka Vegete u četvrtoj minuti dolaze u vodstvo pri rezultatu 3:2 te ga više cijelo poluvrijeme ne ispuštaju. Cijelih prvih 30 minuta drže gošće na razlici od četiri pogotka. U redovima Podravke najučinkovitija je Tjaša Stanko sa sedam pogodaka, a Korina Karlovčan pripisala je šest. Magdalena Ećimović u prvom djelu susreta upisala je šest obrana.

Drugo poluvrijeme donosi nastavak prvog. Igra se gol za gol te naše rukometašice održavaju rezultatski odmak iz prvog poluvremena. Sredinom poluvremena naše rukometašice rade seriju od pet pogodaka te još povećavaju odmak. U drugom poluvremenu Elena Gjorgjijevska zabija sedam pogodaka, a Jovana Risović upisuje  sedam obrana. Kraj utakmice naše rukometašice dočekuju s razlikom od devet pogodaka, odnosno rezultatom 40:31. Spomenimo kako su danas sve igračice iz zapisnika dobile minutažu.

Najučinkovitije u redovima Podravka Vegete bile su Stanko, Karlovčan i Gjorgjijevska s po sedam pogodaka dok su vratarke Podravke zaustavile 13 udaraca na gol. Kod Sinja najučinkovitija je bila Marija Ljubičić s devet pogodaka dok je Andreja Vrudelja zaustavila 10 udaraca Podravke.

Nakon ove utakmice Podravka Vegeta i dalje je jedina neporažena ekipa u 1. HRL. Naše cure skupile su maksimalnih 30 bodova u 15 odigranih utakmica. Ekipa Sinja nakon današnje utakmice je na devetom mjestu s osvojenih 12 bodova.

Nova uzbuđenja u 1. HRL Podravka Vegetu očekuju već ovog petka kada cure gostuju kod ekipe ŽRK Osijeka u Osijeku. Utakmica je na rasporedu u 20 sati u Sportskoj dvorani Zrinjevac. Osijek je trenutno šesta ekipa prvenstva s osvojenih 16 bodova.

 

RK PODRAVKA VEGETA 40 (21)

ŽRK SINJ 31 (17)

KOPRIVNICASD Gimnazije Fran Galović, GLEDATELJA: 350, SUCI: Robert Kožuhar i Goran Cupek (Garešnica), NADZORNIK: Dean Prpić (Zagreb).

PODRAVKA VEGETA: Risović 7, Ećimović 6; Turk 2, Beganović 1, Kalovčan 7, Popović, Milošević 2, Džono 4, Milosavljević 2, Mugoša 2, Franušić 1, Stanko 7, Gjorgjijevska 7, Tsakalou 4, Benko 1. Trener: Zlatko Saračević.

SINJ: Marković, Vugdelija 10; Bilandžić 1, Ljubičić 9, Bešljić, Masnić 4, Zorica, Mažurin 3, Plazbat 2, Mravak, Boban, Lovrić 6, Paštar 6. Trener: Marija Hrgović-Tomić.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 2 (2), Sinj 1 (1).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 2 min. (Karlovčan), Sinj 2 min. (Bilandžić).

CRVENI KARTONI: —.

 

FOTO: Ivan Brkić