Podravka Vegeta i Thüringer danas su u Sportskoj dvorani Gimnazije Fran Galović u Koprivnici odigrali prvu utakmicu četvrtfinala EHF Kupa. Bolje su bile rukometašice Podravka Vegete s rezultatom 27:23. Igralo se pred nešto više od dvije tisuće gledatelja, a uzvratna utakmica na rasporedu je sljedeće nedjelje u Njemačkoj s početkom u 14 sati.

Rukometašice Podravka Vegete odlično otvaraju utakmicu te rade seriju od četiri pogotka. Odličnom igrom prisiljavaju trenera gošći Herberta Müllera da već u petoj minuti susreta zove prvu minutu odmora. Nakon toga Podravka nastavlja s dobrom igrom te golovima Tjaše Stanko i Dejane Milosavljević domaće rukometašice odlaze na +6. U devetoj minuti susreta Lamprini Tsakalou dobiva nezgodan udarac u glavu, a gošće iz Njemačke dobivaju svoje prvo isključenje. Nakon toga za Podravku zabija Aneja Beganović, a klupa Thüringera zove svoju drugu minutu odmora već u devetoj minuti. Na polovici prvog poluvremena Podravka ima +7 te je to ujedno i najveća prednost Podravke u utakmici. U posljednjih deset minuta prvog poluvremena Podravka ulazi uz atraktivan cepelin Tsakalou uz asistenciju Stanko. Igračice Thüringera do kraja poluvremena igraju bolje te smanjuju razliku na samo tri pogotka te se na odmor odlazi s rezultatom 15:12.

Drugo poluvrijeme Podravka otvara pogotkom Tsakalou, a u 37. minuti prvi puta na teren u dresu Podravka Vegete istrčava Azenaide Carlos i odmah iz prvog šuta zabija svoj prvi pogodak. Već u sljedećoj minuti Korina Karlovčan pogađa na prazan gol Njemica te je rezultat plus tri za Podravka Vegete. U dvadesetoj minuti nastavka Magdalena Ećimović brani važan sedmerac. Do kraja utakmice Podravka igra dobru obranu, uspješno održava rezultatsku prednost, a u posljednjim minutama pogodak zabija kapetanica Dragica Džono te diže Podravkinu prednost na plus četiri. Nakon isteka vremena rezultat je 27:23.

Kod Podravka Vegete najučinkovitija je bila Tsakalou s devet pogodaka, a kod Thüringera Mariana Ferreira Lopes sa šest. Spomenimo još kako je Podravka Vegeta tijekom cijele utakmice bila u vodstvu, a koprivnička publika još je jednom fenomenalno navijala za domaće rukometašice.

Nakon utakmice trener Podravka Vegete Zlatko Saračević je izjavio:

Čestitam Koprivnici na fenomenalnoj atmosferi, ali i svojem kolegi treneru na pravoj utakmici u kojoj je bilo dobrih perioda igre s obje strane, nadigravanja te je bila teška utakmica. Cure su odigrale fenomenalnu utakmicu, ali ovo danas je bilo samo prvo poluvrijeme. Drugo se igra sljedećeg tjedna u Njemačkoj.

Lamprini Tsakalou danas je odigrala odličnu utakmicu, a nakon nje je izjavila:

Hvala navijačima. Atmosfera u dvorani je bila nevjerojatna. Odigrale smo dobru utakmicu u kojoj smo bile koncentrirane od početka te je želja za pobjedom bila jaka. Uspjele smo zadržati prednost koju smo stekle na početku utakmice. Griješile smo, no dobro je da smo ostale dovoljno koncentrirane da se rezultat nije okrenuo. Važno je i sljedećeg tjedna dobro odigrati u gostima.

 

PODRAVKA VEGETA 27 (15)

THÜRINGER 23 (12)

KOPRIVNICA – SD Gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 2080. Sutkinje: Tatjana Berezkina i Viktorija Alpaidze (Rusija). Delegat EHF-a: Emir Bešlija (Crna Gora).

PODRAVKA VEGETA: Risović (7), Ećimović (1+1); Turk 2, Beganović 3, Karlovčan 1, Popović, Džono 1, Milosavljević 4(1), Mugoša, Franušić, Stanko 3, Gjorgjijevska, Tsakalou 9(2), Benko 3, Carlos 2. TRENER: Zlatko Saračević.

THÜRINGER: Skurtveit, Giegerich (10+2); Lopes 6, Scheffknecht 6(6), Mazzucco, Rodriguez, Sazdovska 1, Stolle 3, Bölk, Grossmann, Biltoft, Mässing 5, Jakubisova 2. TRENER: Herbert Müller.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 5(3), Thüringer 7(6).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 12 min. (Milosavljević 2+2, Tsakalou, Karlovčan, Beganović, Džono), Thüringer 8 min. (Bölk, Sazdovska, Stolle, Lopes).

 

FOTO: Ivan Brkić