Rukometni klub Podravka Vegeta i Magura Cisnadie odigrali su u Koprivnici utakmicu prvog kola EHF Kupa za žene. Nakon posljednjeg sudačkog zvižduka rezultat je bio 38:26 za Podravka Vegetu. Igralo se u Sportskoj dvorani Gimnazije Fran Galović pred dvije tisuće gledatelja koji su davali glasnu podršku domaćim igračicama.

Podravka Vegeta utakmicu otvara pogotkom Selene Milošević. Veći dio prvog poluvremena igra se gol za gol te je utakmica u egalu. U nekoliko navrata Podravka odlazi na dva gola prednosti, no gošće iz Rumunjske ne dopuštaju da se stvori rezultatska razlika. Prvo poluvrijeme obilježava i Jovana Risović koja upisuje nekoliko važnih obrana kojima se ne dopušta gošćama da stvore razliku. Posljednjih desetak minuta prvog poluvremena Podravka zabija nekoliko važnih pogodaka te na odmor u Koprivnici odlazi sa šest pogodaka prednosti.

Drugo poluvrijeme Podravka diže ritam igre te od samog početka povećava rezultatsku razliku. Dijana Mugoša i Elena Gjorgjijevska zabijaju za rezultatski odmak, a uz to domaće igračice igraju dobru obranu. Magdalena Ećimović na vratima upisuje prve obrane u EHF Kupu ove sezone. Drugu polovicu utakmice domaće igračice odigravaju mirno, a trener Saračević daje priliku svim igračicama iz zapisnika. Tako su na teren istrčale Lucija Jandrašić, koja do sada nije imala veliku minutažu u europskim utakmicama, ali i Lea Franušić koja je propustila nekoliko utakmica zbog ozljede. Nakon isteka 60 minuta na semaforu je bilo: Podravka Vegeta 38 – Magura Cisnadie 26.

Nakon utakmice trener Podravka Vegete Zlatko Saračević je izjavio:

Čestitam curama na pravoj utakmici. Imali smo problema na početku dok nismo uspostavili svoju igru. Kada smo se ubrzali i počeli trčati onako kako možemo. Nakon toga jedino pitanje je ostalo koliko će razlike biti na kraju. Možda smo zadnjih petnaestak minuta popustili te smo primili više pogodaka nego što bih ja htio, no sve ostalo ide svojim tokom. Dobra pobjeda na početku, nema mjesta za euforiju već idemo odmah pripremati utakmicu protiv Kopenhagena.

Dejana Milosavljević postigla je deset pogodaka, a nakon utakmice je rekla:

Čestitam svojim suigračicama. Ovo je bila lijepa utakmica i pobjeda koja nam je trebala da si podignemo samopouzdanje pred sve ono što nam dolazi. Imali smo poteškoća, no dale smo sve od sebe i pobijedile.

Podravka Vegeta ovom je pobjednom odlično otvorila novu sezonu EHF Kupa. Sljedeća utakmica na rasporedu je već sljedeće subote kada naše rukometašice gostuju u Danskoj kod Kopenhagena.

 

PODRAVKA VEGETA 38 (18)

MAGURA CISNADIE 26 (12)

KOPRIVNICA – SD Gimnazije Fran Galović, GLEDATELJA: 2000, SUCI: Sherif Xhema i Besfort Jahja (Kosovo), DELEGAT: Jana Stasova (Slovačka).

PODRAVKA VEGETA: Risović 9, Ećimović 9; Turk 1, Beganović 1, Karlovčan 2, Popović, Jandrašić, Milošević 3, Džono 2, Milosavljević 10, Mugoša 4, Franušić, Stanko 7, Gjorgjijevska 2, Tsakalou 6, Benko. Trener: Zlatko Saračević.

MAGURA CISNADIE: Voicu 2, Pasca 2; Predoi 1, Tanasie 1, Craciun, Moldovan 8, Nan 3, Predoi 1, Ujkić 4, Ani Senocico 3, Vinyukova 3, Panici 1, Gratzel 1. Trener: Alexandru Mircea Weber.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 7 (6), Magura Cisnadie 8 (4).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 12 min. (Turk, Milošević 2+2+2, Džono, Milosavljević), Magura Cisnadie 4 min. (Tanasie, Ani Senocico).

CRVENI KARTONI: Selena Milošević (Treće isključenje).

 

Foto: Ivan Brkić