Rukometašice Podravka Vegete danas su u Sesvetama odigrale utakmicu 11. kola 1. HRL za žene protiv ekipe Sesvete Agroproteinka. Nakon posljednjeg sudačkog zvižduka rezultat je bio 30:37 u korist Podravka Vegete. Utakmica se odigrala u sklopu tradicionalnog Božićnog turnira u Sesvetama, a ovogodišnje izdanje je  jubilarno dvadeseto. Susret je odigran u SD Gimnazije Sesvete pred 400 gledatelja, a naše cure imale su glasnu podršku Škole rukometa koja je sudjelovala na turniru.

Podravka Vegeta utakmicu otvara pogotkom Selene Milošević, ali domaće rukometašice odmah uzvraćaju golom na drugoj strani. U prvim minutama igra se gol za gol. Tehničke pogreške redaju se kod obje ekipe te je većinu poluvremena rezultat u egalu. Aneja Beganović u 23 minuti postiže svoj prvi pogodak u dresu Podravka Vegete. Na odmor Podravka Vegeta odlazi s tri gola prednosti.

Podravka drugo poluvrijeme otvara nešto slabije te domaće igračice rezultat dovode u egal. Nakon deset minuta drugog poluvremena Podravka Vegeta se budi te počinje graditi rezultatski odmak. Tjaša Stanko zabija čak sedam puta u drugom poluvremenu, a Milošević je tri puta precizna s linije sedam metara. Podravka utakmicu mirno privodi kraju uz nekoliko atraktivnih poteza. Krajnji rezultat je bio 37 Podravka Vegeta, 30 Sesvete Agroproteinka.

Kod Podravka Vegete najučinkovitija je bila Tjaša Stanko s 11 pogodaka dok je kod domaćih igračica najučinkovitija bila Čalušić s osam pogodaka.

Trener Zlatko Saračević nakon utakmice:

Očigledno je da svim curama treba odmor. Na kraju su svojih psihičkih i fizičkih snaga. Najbitnije je da smo pobijedili i da smo upisali nova dva boda.

 

Današnja utakmica bila je posljednja u 1. HRL za ovu kalendarsku godinu. U prvome dijelu sezone odigrano je ukupno 12 kola, a Podravka Vegeta nije igrala jedino protiv ekipe Bjelovara. Također spomenimo još da je Podravka Vegeta jedini klub sa stopostotnim učinkom. Naše rukometašice u 12 kola zabile su ukupno 435 pogodaka, odnosno u prosijeku 36 po utakmici.

Cure sada imaju nekoliko dana blagdanskog odmora, a već sljedeći tjedan očekuju ih dvije prijateljske utakmice u Sloveniji. Nakon Nove godine nastavljaju se uzbuđenja u Europi. Već 5. siječnja u goste dolazi rumunjska Magura Cisnadie u prvome kolu EHF Kupa.

 

RK SESVETE AGROPROTEINKA 30 (16)

RK PODRAVKA VEGETA 37 (19)

SESVETE – SD Gimnazije Sesvete, GLEDATELJA: 400, SUCI: Nives Jakus (Mirna) i Stefano Rajković (Split), DELEGAT: Dražen Bajt (Dugo Selo).

SESVETE AGROPROTEINKA: Bešen L. 10, Lovrenčević; Matijaš, Čalušić 8, Tupek 3, Bešen M., Grlić, Dičak 2, Burić 2, Cvitanović, Derežić, Brkić, Lukić 3, Anđelić 4, Pehar 4, Lisjak 4. Trener: Branko Šebek.

PODRAVKA VEGETA: Risović 4, Ećimović 4; Turk 1, Beganović 4, Karlovčan 2, Popović, Jandrašić, Milošević 6, Džono 1, Milosavljević 2, Mugoša 2, Franušić, Stanko 11, Gjorgjijevska 5, Tsakalou, Benko 3. Trener: Zlatko Saračević.

SEDMERCI: Sesvete Agroproteinka 6 (5), Podravka Vegeta 6 (4).

ISKLJUČENJA: Sesvete Agroproteinka 6 min. (Dičak, Burić, Lisjak), Podravka Vegeta 4 min. (Beganović, Milošević).

CRVENI KARTONI: -.

 

 

 

Pratite nas i na društvenim mrežama (klik na ikonu za link):