Tresnjevka - Podravka // Foto Ivo Čičin-MašanskerJesu li već u 2. kolu postale bespredmetne kalkulacije o tome hoće li Lokomotiva ili Podravka Vegeta osvojiti prvenstvo Hrvatske? Rezultati još mogu biti svakojaki, ali nakon poraza Koprivničanki u Kutiji šibica u Zagrebu od Trešnjevke s 27:26 (13:14), teško da se može izvesti neki pametniji zaključak osim: uprskalo se.

U 1. poluvremenu držao se priključak, iako je i tu bilo naznaka da neće sve baš biti lako. Naime, Trešnjevka je u 13. minuti vodila 8:6. Tada je Podravka Vegeta napravila 5-0 i sve je izgledalo ljepše, pogotovo nakon gola u zadnjoj sekundi 1. poluvremena Jelene Živković za vodstvo od (barem) jedan razlike (13:14). Postizanje Podravkinih golova imalo je jednostavni recept: obrana golmanice, kontra i realizacija.

Trešnjevka je u drugom poluvremenu ubrzala, i nakon 19:19 u 43. minuti slijedio je potop. Naime, u 49. minuti bilo je 24:19 za Zagrepčanke. Pet razlike je zaista puno. U 51. minuti bilo je 25:20. Trešnjevka je jako puno golova zabijala iz vana. Bez obzira na relativno dobar učinak golmanica, ti golovi ”z goric” predstavljali su za koprivnički sastav pravu muku.

I onda se Podravka Vegeta preobrazila. U 51. minuti 25:21, 55-oj 25:22, u 57-oj 26:24, u 58-oj 26:25 i izjednačenje na 26:26 u 59. minuti. Prodor Bušić u zadnjoj minuti donio je Trešnjevki pobjedu 27:26. U nekoliko desetaka preostalih sekundi gol nije zabijen, nije se postiglo, dakle, ni neriješeno.

Odlične Jukopila i Golubić kod Trešnjevke. Kod Podravke Vegete puno truda bez konačnog rezultata.

Koprivničko vodstvo nije bilo zadovoljno suđenjem sutkinja Pahor i Trbović. Bilo je tu nečega…

Ali tko će dokazati?

Domaćin nije imao službenu kameru. Bilo bi jasnije je li bilo namjere, ili su glave vruće…

U subotu u Koprivnici gostuje Zamet (18 sati).

Tresnjevka - Podravka // Foto Ivo Čičin-MašanskerUTAKMICA 2. KOLA LIGE ZA PRVAKA 1. HRL

TREŠNJEVKA – PODRAVKA VEGETA 27:26 (13:14)

ZAGREB – Dvorana Kutija šibica na Trešnjevki. Gledatelja: 150. Sutkinje: Irena Pahor i Sanja Trbović (obje Rijeka). Nadzornik HRS-a: Dubravko Konjuh (Rijeka).

TREŠNJEVKA: Žužić (-+1), Golubić (9+0); Zovko 6(4), Toth 2, Bušić 4, Gašparović, Miletić 1, Blažek 4, Kajfeš 1, Jukopila 7(1), Ovčarić, Stojanov 2, Tomić, Šestanović, Mrmić, Stanić. TRENER: Miran Ognjenović.

PODRAVKA VEGETA: Jukić (-), Kapitanović (8+0, Milenković (5+1); Čović 2, Gavranić 4, Pongrac 4, Havić 1, Živković 4, Vukojević 2, Nemaškalo, Milanovi Litre 3, Dragišić, Vidak, Trifunović 6(5), Poljak. TRENER: Goran Mrđen.

SEDMERCI: Trešnjevka 5(4), Podravka Vegeta 6(5).

ISKLJUČENJA: Trešnjevka 2 minute (Gašparović), Podravka Vegeta 0.

IGRAČICA UTAKMICE: Nina Jukopila (Trešnjevka).