Rukometašice Podravka Vegete su danas odigrale utakmicu 4. kola 1.HRL za žene protiv Lokomotive na domaćem terenu i upisale bolan poraz od najvećeg rivala 1.HRL za žene, 17:25 poluvrijeme 9:14.

Nije dobro krenulo za koprivničke rukometašice najprije tehnička greška, pa probijanje Milosavljević i nerealiziran zicer s krila, a Lokomotiva je na 0:3. Prvi pogodak koprivničke rukometašice zabijaju u petoj minuti pogotkom Kalaus sa sedam metara. U sedmoj minuti Mugoša precizna s krila i Podravka Vegeta se priključila na samo pogodak zaostatka, rezultat je 2:3. U devetoj minuti je izjednačila Podravka Vegeta. U nastavku puno promašenih zicera u redovima domaćih rukometašica, a Lokomotiva se ponovno odvaja na tri pogotka u 13. minuti susreta. Pokušavaju se vratiti koprivničke rukometašice, ali loša realizacija prati ih i u nastavku susreta. Zaostaje Podravka Vegeta u nastavku 2-3 pogotka, a sedam minuta prije kraja odlaze gošće na +4 te poluvrijeme dočekuju sa pet pogodaka prednosti.

U drugo poluvrijeme naše cure nisu krenule kako se očekivalo. U prvih deset minuta nema pogotka u redovima Koprivničanki, a Lokomotiva je poduplala vodstvo, rezultat je 9:18. Prvi pogodak u drugom dijelu zabija Larissa Kalaus u 12. minuti susreta. Gošćama je sve išlo od ruke dok su odabranice Nevena Hrupeca imale problema u napadu, a isto tako i u obrani, a Dumanska je do tog trenutka upisala tek 4 obrane. Pokušala je nakon toga Tucaković no stanje na terenu nije se promijenilo. Držale su gošće prednost od 9-10 golova u drugom dijelu te na kraju Podravka ostaje bez važna dva prvenstvena boda ovdje u Koprivnici, a Lokomotiva svoje vrijedne bodove odnosi u Zagreb, krajnji rezultat bio je 17:25.

Danas je u redovima Podravka Vegete najefikasnija bila Larissa Kalaus s pet pogodaka. Milosavljević je dodala još tri sa sedam metara te Mugoša tri iz igre.

Nakon utakmice je svoje dojmove iznio trener Podravka Vegete Neven Hrupec.

 Teško je reći nešto pametno nakon ovakve utakmice. Nije mi se ovo još nikad dogodilo. Razgovarao sam s djevojkama poslije. Ne znam je li u pitanju psihološka blokada ili strah, ali mi nismo ličili na sebe. Pokušao sam ih ohrabriti, ali danas smo gledali utakmicu u kojoj mi nismo mogli zabiti gol, bili smo spori u obrani, nismo išli do kraja u napadu. Čestitam ekipi Lokomotive na zasluženoj pobjedi, ali ovo danas nije bila prava Podravka. Moramo ovo prespavati, obaviti analize i razgovore i pronaći uzrok ovih problema – rekao je trener Neven Hrupec nakon utakmice. 

Nakon utakmice je izjavu dala Larissa Kalaus koja je danas imala iznimno velik izazov pred sobom. Suočila se po prvi puta na terenu sa svojom sestrom blizankom, ali i s ekipom čiji je dres do prošle sezone nosila i to u ulozi kapetanice Podravka Vegete, ali i jedne od važnih i ključnih igračica u napadu.

Za početak bih čestitala ekipi Lokomotive. Odigrale su jednu jako dobru utakmicu s agresivnom i čvrstom obranom u kojoj je njihova golmanica imala odličan dan te nam je skidala čiste zicere. S druge strane, što reći za moju ekipu…Moram priznati da sam iznenađena, nismo se snašle na njihovu duboku obranu. Vidjelo se da su se dobro pripremile i da su snimile sve naše akcije koje igramo u Ligi prvakinja , a mi nismo imale rješenja i odgovor na te izazove. Dogodio nam se dan kakav nismo htjele i kakav nismo imale od početka priprema i nadam se da ćemo nakon reprezentativne pauze popraviti sve nedostatke i poboljšati sve ono što danas nije bilo dobro – zaključila je Kalaus. 

Svoje dojmove nakon utakmice podijelili su i trener Nenad Šoštarić i igračica Lokomotive Ines Lisjak.

Čestitam svojoj ekipi na odličnoj utakmici. Došli smo ovdje sigurni u sebe, ali ispalo je odlično. Golmanica nam je super branila, držale smo obranu na visokom nivou, u napadu smo igrale strpljivo do čiste šanse i mislim da smo imale ogromno srce na terenu danas, sve skupa – rekla je Lisjak.

Trener Nenad Šoštarić je uz čestitke svojoj ekipi podijelio i ostale svoje dojmove i osjećaje nakon utakmice.

Osjećaj je zadovoljstva jer ne pobjeđuje se često u Koprivnici. Ne s ovakvom razlikom i ne da smo bili u vodstvu čitavu utakmicu. Malo su pomiješani osjećaji jer je Stela Posavec zaradila tešku posjekotinom arkade od oka preko čela i ja sam izgubio još jednu igračicu za reprezentaciju koja se sastaje u ponedjeljak. Mogu čestitati svojim curama. Ja sam rekao jučer u svlačionici da onaj tko ne misli pobijediti ne treba ni doći na ovu utakmicu. Danas sam im rekao da moraju vjerovati u ono što rade, u suigračicu do sebe i dati svoj maksimum. Nama su utakmice s Podravkom uvijek najlakše jer od nas nitko ništa ne očekuje, a mi očekujemo od sebe da igramo najbolje što možemo – rekao je trener Nenad Šoštarić.

PODRAVKA VEGETA 17 (9)

LOKOMOTIVA 25 (14)

KOPRIVNICA – ŠSD ‘Josip Samaržija – Bepo’. Gledatelja 200. Suci: Davor i Zoran Lončar (Varaždin).

PODRAVKA VEGETA: Dumanska (7+1), Tucaković; Zadravec, Turk, L. Kalaus 5(1), Karlovčan 2, Popović, Milosavljević 3(3), Mugoša 3, Franušić, Buljan, Šenvald, Ilina 1, Milić 1, Stelmah 1, Bazaliu 1.

TRENER: Neven Hrupec.

LOKOMOTIVA: Ivančok (0+1), Bešen (16+1); Burić 7, Fureš, Šimara 1, Posavec 3, Ćurić 2, Stanić, Petika, D. Kalaus 3, Brkljačić, Lisjak 3, Kosovac, Zrilić, Malec, Gavrić 6.

TRENER: Nenad Šoštarić.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 7(5), Lokomotiva 3(2).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 8 min. (Karlovčan, Popović, Mugoša, Milić), Lokomotiva 14 min. (Petika 2+2+2, Burić, Šimara, D. Kalaus, Lisjak).

Foto: Ivan Brkić