Rukometašice Podravka Vegete danas su u Koprivnici odigrale utakmicu 6. kola EHF Kupa. Ugostile su ekipu Kobenhavn Handballa, a nakon isteka vremena rezultat je bio 29:32. Igralo se u SD Gimnazije Fran Galović pred nešto više od 2000 gledatelja. Podravka Vegeta, unatoč današnjem porazu, nastavlja natjecanje u EHF Kupu. Današnja utakmica nije imala utjecaja na plasman jer je Podravka Vegeta već u prošlom kolu izborila mjesto u četvrtfinalu.

Prvih desetak minuta utakmice u Koprivnici igra se gol za gol. Obje ekipe rade nekoliko tehničkih pogrešaka te se ne zabija puno golova. Podravka uspjeva povesti s dva pogodka razlike, ali gošće ne dopuštaju rezultatski odmak te već nekoliko minuta kasnije utakmicu vraćaju u egal. Nakon isključenja Selene Milošević u 18. minuti gošće počinju ozbiljnije prijetiti domaćim rukometašicama. U posljednjih deset minuta prvog dijela Kobenhavn radi seriju od pet pogodaka te nekoliko minuta prije kraja prvog dijela Dankinje imaju +7. Za Podravku u posljednje dvije minute zabijaju Milošević i Turk te se na odmor odlazi s rezultatom 13:18.

Drugo poluvrijeme rukometašice Kobenhavna otvaraju u istom ritmu te nastavljaju povećavati prednost pred Podravkom. Do polovice drugog poluvremena gošće imaju prednost od devet pogodaka te im je to ujedno bila i najveća prednost u utakmici. U drugoj polovici poluvremena naše rukometašice prikazuju bolju igru te počinju smanjivati prednost gošći. Za Podravku zabijaju Tsakalou i Milošević, a Ećimović upisuje pet važnih obrana u posljednjih 15 minuta susreta. Nakon isteka vremena rezultat je bio 29:32 za gošće iz Kopenhagena.

Kod naših rukometašica najučinkovitija je bila Korina Karlovčan s pet pogodaka dok su vratarke Podravke zaustavile 11 udaraca na gol. Kod gošći najučinkovitija je bila Mia Rej Bidstrup sa sedam pogodaka dok su golmanice ukupno zaustavile 14 udaraca.

Trener Podravka Vegete Zlatko Saračević nakon utakmice:

Čestitam ekipi Kopenhagena na kvalitetnoj utakmici. Ispričavam se navijačima jer ova utakmica danas nema veze s Podravka Vegetom. Nismo bili svoji, igrali smo bez energije te bez glave i repa. Imali smo kolektivni blackout.

Vratarka Magdalena Ećimović upisala je sedam obrana, a nakon utakmice je izjavila:

Nažalost, utakmica je bila takva kakva je bila. Loše smo otvorile, nismo imale ideja ni u obrani ni u napadu. Žao mi je što smo loše odigrale pred punim tribinama i u odličnoj atmosferi. Dalje ćemo igrati bolje i popraviti dojam.

Nakon što je odigrano svih šest kola grupne faze natjecanja u EHF Kupu poredak u skupini B je sljedeći: Siofok je na prvom mjestu skupine s deset bodova, Podravka Vegeta je druga s osam, Kobenhavn Handball je treći sa šest bodova, a posljednja je Magura Cisnadie koja ove godine nije skupila niti jedan bod.

Nakon završetka grupne faze natjecanje se nastavlja “knockout” fazom. Ždrijeb je 11. veljače u Beču nakon čega će Podravka Vegeta znati koga očekuje u četvrtfinalu.

 

RK PODRAVKA VEGETA 29 (13)

KOBENHAVN HANDBALL 32 (18)

KOPRIVNICA – SD Gimnazije Fran Galović, GLEDATELJA: 2080 SUCI: Jakub Jerlecki i Maciej Labun (Poljska), DELEGAT: Kamer Metalari (Sjeverna Makedonija).

PODRAVKA VEGETA: Risović 4, Ećimović 7; Turk 3, Beganović 4, Karlovčan 5, Popović, Milošević 4, Džono, Milosavljević 2, Džono, Mugoša 1, Franušić 1, Stanko 1, Gjorgjijevska 1, Tsakalou 4, Benko 3. Trener: Zlatko Saračević.

KOBENHAVN: Milling 13, Yde 1; Fons 6, Blohm 5, Krullaars, Mellegard 3, Nüsser 4, Hjertner 2, Bont, Blomstrand, Hansen 5, Von Pereira, Uscinowicz, Bidstrup 7. Trener: Claus Leth Mogasen.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 2 (1), Kobenhavn 1 (0).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 4 min.  (Milošević, Milosavljević), Kobenhavn 6 min. (Krullaars, Blomstrand, Uscinowicz).

CRVENI KARTONI: —.

 

FOTO: Ivan Brkić