RK Podravka Vegeta i ŽRK Zrinski danas su u Koprivnici odigrali utakmicu 18. kola 1. HRL za žene. Igralo se u Sportskoj dvorani Gimnazije Fran Galović pred nešto više od 500 gledatelja. Bolje su bile rukometašice Podravke, a nakon isteka vremena rezultat je bio 36:22. Prvo poluvrijeme završilo je s rezultatom 19:11.

Utakmicu gošće iz Čakovca otvaraju pogotkom te vode sve do šeste minute. Nakon toga rukometašice Podravka Vegete dolaze u vodstvo koje više ne ispuštaju do kraja susreta. U jedanaestoj minuti Magdalena Ećimović brani zicer Zrinskog, a do kraja poluvremena naše rukometašice bez većih problema odlaze na plus osam te privode poluvrijeme kraju.

Drugo poluvrijeme Podravka otvara s nekoliko serija po tri pogotka te vrlo brzo povećava razliku iz prvog poluvremena. Trener Saračević daje priliku svim igračicama iz zapisnika. Nakon isteka vremena rezultat je bio Podravka Vegeta 36, Zrinski 22.

Kod Podravke najučinkovitija je bila Dejana Milosavljević sa šest pogodaka , a golmanice su zaustavile 13 udaraca prema golu. Kod gošći iz Čakovca najučinkovitija je bila Lea Vukojević sa sedam pogodaka, a golmanice su upisale šest  obrana.

Trener Podravka Vegete Zlatko Saračević nakon utakmice:

Jedna dobra utakmica u kojoj smo igrali kvalitetnu obranu, no cure su bile malo dekoncentrirane u napadu. Potpuno je razumljivo u ovoj fazi i ritmu natjecanja. Odigrali smo ovo danas, a sad se okrećemo vikendu i pripremama za Thüringer.

Nakon odigranih 18 kola 1. HRL za žene Podravka Vegeta ima maksimalan učinak od 36 bodova. Slijede je Lokomotiva s 32 i Bjelovar s 28, no oni imaju utakmicu manje. Zrinski je nakon današnje utakmice i dalje na 10 mjestu poretka. Rukometašicama Zrinskog današnji je poraz osmi u nizu u 1. HRL , a posljednje bodove upisale su u 10. kolu protiv Dugog Sela.

U sljedećem kolu 1. HRL Podravka Vegeta trebala bi gostovati u Umagu kod istoimenog kluba, a termin utakmice bit će naknadno definiran zbog obaveza Podravka Vegete u EHF Kupu.