Rukometašice Podravke Vegete odigrale su i drugu utakmicu kvalifikacija za Europsku ligu te se uvjerljivom pobjedom 32:26 kvalificirale u grupnu fazu Europske lige. U današnjoj utakmici podravkašice su bile domaćini i iako su Švicarke povele 0:2, brzo je to stavila na pravi put postava s kojom je danas krenuo trener Ivica Obrvan i koja se potpuno razlikovala od jučerašnjeg starta utakmice. Vrlo brzo su se odvojile podravkašice, na tri pogotka, a potom i do 6 u 18. minuti prvog dijela. Djevojke su radile odličan posao u obrani, ali i napadu. Imale su utakmicu u potpunosti pod kontrolom i do kraja prvog dijela došle do uvjerljivog vodstva 20:11. 

U drugom dijelu podravkašice su u prvim minutama prednost podigle do +11, a onda su se zaredali neki promašeni ziceri što je Švicarkama dalo malo prostora da potpuno rezultatski ne potonu. Smanjile su igračice Spona zaostatak koji je na startu poluvremena bio 10-11 pogodaka na 7-8. Bez obzira na to i dalje nije bilo rezultatske neizvjesnosti za podravkašice no osjetio se određeni pad energije s obzirom da su se dvije utakmice igrale u manje od 24 sata, a punih šest minuta prošlo je bez golova na jednoj, ali i drugoj strani. Prekinula je krizu Ana Pandža. Bilo je to dovoljno da podravkašice ponovno krenu uzlazno pa su pet minuta prije kraja podravkašice ponovno bile u plusu, bilo je 31:24. Do kraja su u istom ritmu nastavile podravkašice i upisale još jednu uvjerljivu pobjedu 32:26 te osigurale plasman u grupnu fazu Europske lige. Protivnike ćemo doznati 23. studenog za kada je u 13.00 sati zakazan ždrijeb skupina. Utakmice grupne faze će krenuti početkom siječnja, a zasada je sigurno kako ćemo tri igrati na domaćem i tri na gostujućem terenu. 

Trener Ivica Obrvan//foto: Ivan Brkić

Prvo poluvrijeme bilo je iznad očekivanja što se tiče angažmana. Igrale su cure koje jučer nisu igrale i koje inače imaju manju minutažu.Bilo je odlično i obrambeno i napadački bistro, s puno razmišljanja i koncentracije. Tako smo otvorili i prve minute drugog poluvremena, a onda je uslijedio pad koncentracije, malo i motiva. To me malo naljutilo, a ako si trener onda i mora. Zadnjih dvadeset minuta igra nije bila baš gledljiva, ali mi je dalo smjernice da se to može dogoditi i da su cure spremne na takve stvari. Očigledno je to i jedno iskustvo za mene. Žao mi je što smo pokvarili utisak prema publici, a možda ja gledam nekim drugim očima jer na kraju nije mi bitna razlika nego bih volio da smo tih zadnjih dvadesetak minuta izgledali malo drugačije. Čestitke curama i cijelom klubu na plasmanu u Euro ligu, to nije mala stvar. Prošle je sezone to bilo malo teže, a sada je ipak ispalo malo lakše. Veselimo se novim utakmicama koje će biti teške i zahtjevne, a znat ćemo vrlo uskoro i s kim igramo. Moramo još puno učiti i trenirati te biti što više vremena u izdanjima u kakvom smo bili dobrim dijelom jučer i danas prvo poluvrijeme. Sve u svemu jako dobre dvije utakmice koje su nam puno koristile – rekao je trener Ivica Obrvan. 

Josipa Mamić//foto: Ivan Brkić

Jako smo lijepo počeli utakmicu. Ispunjavale smo sve što je trener tražio od nas. Pripremio nas je da se ne smijemo opustiti i da se neće ni one predati i da će sigurno probati pobijediti danas. Mi smo igrale jako dobru obranu prvo poluvrijeme i zabijale dobre golove iz polukontre i kontre. Drugo poluvrijeme smo počeli nešto slabije, gubili smo se i u obrani i napadu, ali na kraju možemo biti sretni jer je utakmica završila u našu korist i nitko se nije ozlijedio te ono što je najvažnije osigurale smo grupnu fazu Europske lige. Jedan dio ekipe ide s reprezentacijom, a drugi dio će se odmoriti koji dan i nastavljamo s pripremom za ono što nas čeka – rekla je Josipa Mamić. 

Asja Cestar i Andrea Šimara sa Select loptama koje su bile poklon našim navijačima//foto: Ivan Brkić

Za kraj se moramo zahvaliti i publici koja je i u ovom nezgodnom terminu došla bodriti naše djevojke. Ponovno smo imali lijepo ispunjenu dvoranu, a sigurni smo kako će se za grupnu fazu kao i prije tražiti ulaznica više. Djevojčice iz naše Škole rukometa su bile velika podrška na bubnjevima, a dio publike razveselili smo ponovno majicama s našim obilježjima i Select loptama koje su naše igračice dobacile u publiku.

PODRAVKA VEGETA – SPONO EAGLES 32:26 (20:11)
KOPRIVNICA – ŠSD ‘Josip Samaržija – Bepo’. Gledatelja 700. Sutkinje: Barbora Bocakova i Lucia Janosikova. Delegatkinja EHF-a: Branka Marić (Srbija).
PODRAVKA VEGETA: Tucaković (14), Bešen; Zadravec, Vuković, K. Pandža 2, Popović, Franušić 3, Đelekovčan 1, L. Kalaus 4, D. Kalaus Žulj 1, Šenvald 1, Vuljak 3, Barišić 5(1), Šimara 1, A. Pandža 5(3), Mamić 6.
TRENER: Ivica Obrvan.
SPONO EAGLES: Schaller (3), Zürcher (4+1); A. Emmenegger 2, M. Emmenegger 5, Stuttfeld 2, Zumstein 1, Hodel 3, Amrein, Boesen, Snedkerud 3, Bucher 9(3), Cilurzo 1.
TRENER: Marco von Ow.
SEDMERCI: Podravka Vegeta 4(3), Spono Eagles 3(3).
ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 12 min. (Vuković, Franušić, L. Kalaus, Barišić, A. Pandža, Mamić), Spono Eagles 10 min. (Boesen 2+2, Hodel, Snedkerud, Cilurzo).

Foto: Ivan Brkić