Danas je u Beču održano izvlačenje skupina za EHF Kup. Izvlačenje je počelo u 11 sati, a 16 ekipa bilo je raspoređeno u četiri “pota”. Podravka Vegeta našla se u prvom “potu” s tri ostala sudionika DELO EHF Lige prvakinja.
Podravka Vegetu ždrijeb je smjestio u grupu B. Kao prvog protivnika u skupinu ždrijeb je dodijelio mađarski Siofok KC Hungary. Druga ekipa protiv koje će zaigrati Podravka Vegeta je rumunjska Magura Cisnadie. Posljednja ekipa koja će se natjecati u skupini B danski Kobenhavn Handball.

Raspored po ostalim skupinama je sljedeći:

Skupina A
DHK Banik Most
Kastamonu Belediyesi GSK
Thüringer HC
DVSC Schaeffler

Skupina B
RK Podravka Vegeta
Siofok KC Hungary
Magura Cisnadie
Kobenhavn Handball

Skupina C
MKS Lublin S.A.
ERD
CSM Corona Brašov
Odense Handbolld

Skupina D
SG BBM Bietigheim
Herning-Ikast Handbold
Handball CLub Lada
Storhamar Handball Elite

Natjecanja u EHF Kupu počinju nakon Nove godine, a prve utakmice trebale bi se odigrati 4 i 5 siječnja.

Okvirni raspored Podravka Vegete je sljedeći:

04./05.01. Podravka Vegeta- Magura Cisnadia
11./12.01. Kobenhavn Handball – Podravka Vegeta
18./19.01. Siofok KC – Podravka Vegeta
25./26.01. Podravka Vegeta – Siofok KC
01./02.02. Magura Cisnadia – Podravka Vegeta
08./09.02. Podravka Vegeta – Kobengavn Handball

 

Zlatko Saračević, trener Podravka Vegete za HRS:

Moglo je bolje, ali budimo realni i gore. O Siofoku ne treba trošiti riječi. Naš cilj je biti među dva najbolja sastava pa nastaviti natjecanje dalje, a to znači da bismo u tom slučaju Siofok izbjegli do kraja. Poznajemo dobro i njih i Maguru, jedino ostaje da snimimo Kobenhavn. Vjerujem da kvalitetu za ovo natjecanje imamo. Čak nam je i raspored dobar jer prvo dočekujemo Maguru, pa idemo na dva gostovanja u Dansku i Mađarsku. Važno je samo da svi budemo zdravi.