Tucaković upisala 17 obrana, a Stelmakh zabila 9/9
Rukometašice Podravka Vegete su odigrale i četvrtfinalnu utakmicu hrvatskog Kupa za žene te se plasirale u polufinale Kupa koje je na rasporedu sredinom svibnja u Poreču. Uvjerljivom pobjedom 23:43 zaključile su koprivničke rukometašice ovaj susret, a ovogodišnji rukometni vikend u svibnju okupit će iste klubove kao i prošle sezone, čakovečki Zrinski, Bjelovar, Lokomotivu i Podravku Vegetu.
Antonia Tucaković//foto: Ivan Brkić

Kratko su Virovitičanke, prvoplasiralana ekipa druge hrvatske lige sjever, parirale podravkašicama, a nakon što su koprivničke rukometašice dostigle radnu temperaturu odvojile su se najprije na +3 u devetoj minuti, a potom i na +5  u 12. minuti susreta kada je rezultat bio 5:10.  Odlična je na vratima bila i Tucaković koja je samo u prvom poluvremenu upisala ukupno 17 obrana uključujući i tri sedmerca. Pet minuta prije kraja prvog dijela Podravka ima +7, rezultat je 10:17. Naše rukometašice do kraja prvog dijela povećavaju svoju prednost te na odmor odlaze s uvjerljivim plusom i rezultatom 10:21.

U drugom poluvremenu još su se bolje razigrale koprivničke rukometašice i nakon samo deset minuta odlaze na nedostižnih +18, rezultat je bio 12:30. U tih 10 minuta drugog dijela domaća ekipa je zabila tek 2 pogotka, a Podravka 9. Nastavile su odabranice Gorana Mrđenda odličan niz i do kraja današnjeg susreta u kojem su na kraju slavile rezultatom 23:43.
U redovima Podravke najviše je pogodaka postigla Stelmakh sa stopostotnim učinkom, ukupno 9, a slijede ju Milosavljević sa sedam te Gudelj i Šenvald svaka s po šest pogodaka.
Nakon utakmice su svoje izjave dali trener Goran Mrđen i vratarka Antonia Tucaković.
Čestitam curama! Plasirali smo se na Final four i sigurno je da smo u ovoj utakmici bili favoriti te da imamo kvalitetniju ekipu. Iza nas se do proteklog vikenda od utakmice s Lokomotivom nanizalo šest utakmica u tempu srijeda-subota pa smo tjedan iza nas iskoristili za intenzivniji rad i kondicijsku pripremu. To se u ovoj utakmici i osjetilo, da nema svježine, ali znamo zašto to radimo i ciljano smo od ponedjeljka do petka naporno trenirali. Dvorana u Virovitici je bila lijepo popunjena i na kraju su obje ekipe dobile veliki pljesak i podršku pa bih pohvalio tu atmosferu – rekao je trener Goran Mrđen.

Čestitam curama i stručnom stožeru na pobjedi. Za utakmicu smo se dobro pripremali i ušle smo motivirano što je rezultat na kraju i pokazao. Sretne smo što smo se plasirale na završnicu Kupa, a sad se okrećemo novim izazovima koji slijede – rekla je Tucaković.