Rukometašice Podravka Vegete danas su otputovale u Osijek gdje su odigrale utakmicu osmine finala hrvatskog ženskog Kupa protiv domaćina Osijeka i upisale pobjedu 25:33, uz rezultat poluvremena 12:15. Osigurale su tako koprivničke rukometašice prolazak u četvrtinu finala hrvatskog Kupa za žene i napravile još jedan korak naprijed prema ispunjavanju jednog od ciljeva u ovoj sezoni, a to je osvajanje ovog vrijednog trofeja.

Domaća ekipa je otvorila utakmicu pogotkom no brzo uzvraća ekipa Podravka Vegete koja je već u prvih desetak minuta pokazala da želi ispuniti zacrtani cilj u ovoj utakmici. U 12. minuti prvo vodstvo od +3 za Podravka Vegetu donosi Mugoša pogotkom po sredini sa šest metara, a rezultat je 4:7. Ekipa nastavlja utakmicu sigurno uz prednost od 2-3 pogotka sve do 20. minute kada domaćin smanjuje zaostatak na samo jedan pogodak. Dvije minute kasnije naša ekipa je ponovno na +3 uz dobro raspoloženu Milosavljević. Novu veću prednost nosi Milosavljević za 10:14 četiri minute prije kraja prvog dijela, a bio je to ujedno i njezin peti pogodak u prvom dijelu. Rukometašice Podravka Vegete na odmor odlaze s pozitivnim rezultatom 12:15.

Oštro su krenule Podravkašice u drugom dijelu i u samo četiri minute opravdale ulogu favorita u ovoj utakmici kada su ekipu Osijeka ostavile na čak sedam pogodaka zaostatka, a bili su to uglavnom atraktivni pogoci s krila kao i iz kontranapada. Šutnju je na strani domaće ekipe prekinula Jerčinović koja je uz Grbavčević bila najefikasnija igračica u osječkim redovima. Nije tu bilo mjesta za neke nove preokrete jer su Podravkašice nastavile u dobrom ritmu s početka poluvremena, a prednost je rasla i do devet pogodaka za našu ekipu. Jedna izgubljena lopta osam minuta prije kraja dala je mali poguranac domaćoj ekipi koja je uz dva brza pogotka Pajić sa sredine malo smanjila zaostatak. Brzo su to nadoknadile naše cure i do kraja koncentrirano i smireno privele utakmicu kraju za konačan rezultat 25:33 koji ih vodi u nastavak natjecanja u Kupu. Danas su naše vratarke upisale ukupno 13 obrana, a najefikasnije su u našim redovima bile Milosavljević i Mugoša s po pet pogodaka. Danas su veću minutažu imale i mlade igračice koje su u potpunosti opravdale povjerenje trenera Antonia Pranjića.

”Čestitam curama na prolasku u četvrtfinale Kupa. Sve igračice su dobile priliku i moram reći da sam zadovoljan angažmanom u obrani i realizacijom u napadu koja je danas bila na visokoj razini. Imali smo previše tehničkih pogrešaka u fazi napada na nepostavljenu obranu i na tome ćemo morati raditi u narednom razdoblju. Sad se okrećemo pripremi za uzvrat protiv Rostova”, rekao je trener Antonio Pranjić nakon utakmice. 

ŽRK OSIJEK 25 (12)

RK PODRAVKA VEGETA 33 (15)

OSIJEK – SD Zrinjevac, SUCI: Domagoj Jukić i Davor Milaković, DELEGAT:Bruno Androš.

OSIJEK: Brkić (4), Borac (1); Putnik 1, Pajić 3, Lacković 3 , Jerčinović 5, Barbir 1, Horvat , Josipović, Jeršek 2, Špoljarić 1, Humel, Zeba 3, Brkić, Frančić 1, Grbavčević 5. Trener: Ivan Šunda

PODRAVKA VEGETA: Dumanska(6), Ećimović (7); Zadravec 3, Beganović 3,  Karlovčan 3, Popović 3, Jandrašić 1 Džono 2, Milosavljević 5, Mrđen 2, Mugoša 5, Franušić 4, Buljan, Škarić, Zrnić 2. Trener: Antonio Pranjić.

ISKLJUČENJA: Osijek -/ Podravka Vegeta 2 min(Džono)

Foto: Ivan Brkić