Rukometašice Podravka Vegete večeras su u zaostaloj utakmici petog kola 1. HRL za žene gostovale kog Zrinskog u Čakovcu.

Prvo poluvrijeme u Čakovcu obilježila je igra gol za gol. Domaće rukometašice ušle su u utakmicu spremne za Podravku koja je umorna još od utakmice protiv FTC-a ove subote.  Samo su jednom Zrinskice otišle na +2 i to u šesnaestoj minuti. Jovana Risović s nekoliko obrana te Lea Franušić ukradenim loptama vraćaju utakmicu u egal. Nakon toga za Podravku zabijaju Selena Milošević i Franušić te gošće odlaze na +2. Nakon toga igra se ponovno gol za gol do kraja poluvremena, a Podravka odlazi na odmor s +3. Nekoliko važnih obrana u prvome dijelu upisala je i Magdalena Ećimović.

U drugome poluvremenu Podravka pokazuje puno bolju igru. Ećimović upisuje nekoliko obrana, a Tjaša Stanko zabija u napadu. Pomalo gošće iz Koprivice povećavaju rezultatsku razliku te u 45 minuti imaju deset pogodaka prednosti. U drugom poluvremenu trener daje priliku mlađim igračicama. Elena Popović, Hannah Vuljak i Lucija Jandrašić pokazale su veliku borbenost i zalaganje na terenu. Podravka po isteku vremena upisuje još jednu pobjedu u 1. HRL za žene, a konačan rezultat je 32:21.

Nakon utakmice trener Podravka Vegete Zlatko Saračević je izjavio:

Bilo je teško igrati utakmicu tako brzo nakon subotnje protiv FTC-a, no važno je da smo upisali nova dva boda i da se nitko nije povrijedio – kratak je bio trener Saračević.

Već ovog petka Podravka Vegeta dočekuje francuski Metz Handball u utakmici 5. kola DELO EHF Lige prvakinja. Utakmica je na rasporedu u 18 sati, a lokacija je stara, SD Gimnazije Fran Galović Koprivnica.

ŽRK ZRINSKI 21(12)
RK PODRAVKA VEGETA 32 (15)
ČAKOVEC – Dvorana graditeljske škole Čakovec GLEDATELJA: 200.
SUCI: Matija Cingesar (Varaždin) i Mario Mraz (Trnovec Bartolovečki); DELEGAT: Saša Brabec (Virovitica);
ZRINSKI: Kozjak (), Žvorc (); Rebernik , Bedić, Žanjko, Balent, Gavrić 3, Pajić 2, Balic 1, Car 4, Vukojević 7, Šestak 2, Blagaus 1, Mihalković 1, Radek Trenerica: Darinka Pavleković
PODRAVKA VEGETA: Risović (), Ećimović (); Turk 3, Karlovčan 3, Popović 2, Jandrašić, Milošević 3, Džono, Milosavljević 4, Mugoša 4, Franušić 3, Vuljak, Stanko 5, Gjorgjijevska, Tsakalou 5, Debelić. TRENER: Zlatko Saračević.
SEDMERCI: Zrinski 5 (5), Podravka Vegeta 4 (5)
ISKLJUČENJA: Zrinski 4 min. (Balic, Markulinčić), Podravka Vegeta 4 min. (Gjorgjijevska, Tsakalou)
CRVENI KARTONI: –