I  koprivničke rukometašice se pridružuju kampanji “Kaftrio – udah života” čiji je cilj da Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje uvrsti lijekove za cističnu fibrozu na listu kako bi bili dostupni svim oboljelima u Hrvatskoj.

Akciju je pokrenula Hrvatska udruga oboljelih od cistične fibroze, a sutra će se na sjednici Povjerenstva Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje donijeti odluka o uvrštavanju ove modularne terapije na listu lijekova.

Uvrštavanje ovih lijekova na listu je od iznimne važnosti za osobe oboljele od cistične fibroze među kojima je i priličan broj djece. Ostale zemlje Europske unije su već uvrstile te lijekove na svoje liste i time spasili mnoge mlade živote.
Pomozimo oboljelima, našim sugrađanima, da ostvare bolju kvalitetu života, da produže svoj životni vijek i život udahnu punim plućima.
Neka se njihov glas daleko čuje! #kaftrioudahživota
Ovim putem vas pozivamo da se uključite i vi i napravite fotografije sa svojim članovima obitelji ili sami te pustite na društvene mreže uz #kaftrioudahživota.
Hvala svima u naše ime, a naravno i onih kojima je ova mala gesta u ovom trenutku od životne važnosti.