ŽRK Bjelovar i RK Podravka Vegeta danas su odigrali utakmicu 13. kola 1. HRL za žene. Utakmica se igrala u Dvorani europskih prvaka u Bjelovaru pred nešto manje od stotinu gledatelja. Nakon posljednjeg sudačkog zvižduka na semaforu je bilo Bjelovar 24, Podravka Vegeta 37.

Podravka Vegeta utakmicu otvara pogotkom Ane Turk s krila. Nakon toga Bjelovar pogotkom Andreje Horvat izjednačava rezultat. To je ujedno i jedini egal u cijeloj utakmici. Nakon toga Podravka Vegeta pogodcima Tjaše Stanko, Dejane Milosavljević i Ane Turk radi mini seriju pogodaka te počinje graditi svoju prednost koja nije postala upitna niti jednom do kraja utakmice. Unatoč promašajima Podravka do kraja prvog poluvremena održava prednost stvorenu na početku utakmice. U zadnjih deset minuta prvog poluvremena Podravka ulazi s 10 golova prednosti. Do kraja poluvremena naše rukometašice usporavaju ritam te domaće rukometašice smanjuju prednost na šest pogodaka. Na odmor se odlazi s rezultatom 16:22.

Drugo poluvrijeme donosi nastavak igre iz prvog poluvremena. Podravka Vegeta održava prednost iz prvog poluvremena te je pomalo povećava. U drugom poluvremenu za Podravku u igru ulaze Lea Franušić i Aneta Benko. Do kraja utakmice Podravka Vegeta povećava prednost na 13 golova, a konačni rezultat je 24:37.

Magdalena Ećimović danas je branila svih 60 minuta te je upisala 15 obrana. Domaće vratarke zajedno su zaustavile 17 lopti. Kod Podravka Vegete najučinkovitija je bila Stanko s osam pogodaka, a kod Bjelovara Borković također s osam.

Trener Zlatko Saračević, unatoč pobjedi, nije bio zadovoljan igrom svojih igračica:

Previše smo promašivali. Toliko propuštenih prilika za lake golove da je to zabrinjavajuće. Moramo to pod hitno popraviti. Koliko god se mi trudimo i želimo igrati s toliko promašaja imat ćemo problema s jačim ekipama.

Nakon ove pobjede Podravka Vegeta jedina je ekipa koja ima 13 pobjeda u isto toliko nastupa. Podravka je na vrhu tablice 1. HRL s 26 bodova, slijedi je Lokomotiva s 22, a Bjelovar je treći s 20 bodova. Ovog vikenda rukometašice Podravke nastavljaju natjecanje u EHF Kupu. U nedjelju u goste dolazi mađarski Siofok. Utakmica je na rasporedu u nedjelju u 15:30 sati. Svi oni koji ne mogu doći u SD Gimnazije Fran Galović susret mogu gledati u izravnom prijenosu na HRT 2.

 

ŽRK BJELOVAR 24 (16)

RK PODRAVKA VEGETA 37 (22)

BJELOVAR – Dvorana europskih prvaka, GLEDATELJA: 78, SUCI: Goran Cupek i Robert Kožuhar (oba Garešnica), DELEGAT: Milorad Jeftić (Varaždin).

BJELOVAR: Softić 1, Pokopac 11, Zrilić 5; Nikšić 1, Smiljčić 2, Tolić, Borković 8, Horvat 1, Mikulić 3, Gavrić 4, Čagalj 1, Gašparović 1, Vojtela, Ivanda 1, Gilinger 1, Mamić 1. Trener: Hrvoje Cikoja.

PODRAVKA VEGETA: Risović, Ećimović 15; Turk 4, Beganović 2, Karlovčan, Popović, Jandrašić, Milošević 3, Džono 5, Milosavljević 5, Mugoša 1, Franušić 2, Stanko 8, Gjorgjijevska 1, Tsakalou 5, Benko 1. Trener: Zlatko Saračević.

SEDMERCI: Bjelovar 4 (2), Podravka Vegeta 3 (2).

ISKLJUČENJA: Bjelovar 10 min. (Nikšić, Mikulić, Čagalj 2+2, Gašparović), Podravka Vegeta 6 min. (Popović, Franušić, Gjorgjijevska).

CRVENI KARTONI: —.