ŽRK Osijek i RK Podravka Vegeta danas su u Osijeku odigrali utakmicu 16. kola 1. HRL za žene. Bolje su bile rukometašice Podravke, a rezultat je nakon posljednjeg sudačkog zvižduka bio 30:41. Na poluvremenu je rezultat bio 14:22. Igralo se u SD Zrinjevac pred nešto više od 400 gledatelja, a pravdu su dijelili Nives Jakus i Stefano Rajković dok je nadzornik bio Boris Burkov.

Kod Podravke najučinkovitije su bile Milosavljević, Stanko i Tsakalou s pet pogodaka dok su golmanice zaustavile 15 udaraca na gol. Kod domaćih rukometašica najučinkovitija je bila Dora Lacković s 15 pogodaka dok je vratarka Osijeka upisala 16 obrana.

Utakmicu u Osijeku pogotkom otvara Ana Turk, a već minutu kasnije Selena Milošević zabija pogodak. Pet minuta kasnije naše rukometašice imaju pet pogodaka prednosti te već u 20 minuti su na plus osam. Do kraja poluvremena rukometašice Podravke održavaju prednost te se u Sportskoj dvorani Zrinjevac odlazi na odmor s rezultatom 14:22. Jovana Risović u prvom poluvremenu upisuje 10 obrana.

Drugo poluvrijeme donosi nastavak prvog. Igra se gol za gol sve do polovice poluvremena kada domaće rukometašice smanjuju razliku na šest pogodaka. No, nakon toga za Podravku zabijaju Elena Popovič i Dejana Milosavljević te ponovno povećavaju prednost. Nakon isteka vremena rezultat je bio 30:41.

 

Trener Podravka Vegete Zlatko Saračević nakon utakmice:

Zahvaljujem se rukovodstvu ŽRK Osijeka koji su nam omogućili da igramo u petak. Time smo dobili dva neophodna dana za odmor. Nakon što se cure vrate u ponedeljak krećemo s pripremama za Thüringer koji nas čeka u četvrtfinalu EHF Kupa.

Spomenimo još da su rukometašice Podravka Vegete imale podršku Kronikusa koji su stigli iz Koprivnice. Osim što su 60 minuta glasno navijali za cure navijači su za igračice i članice stožera pripremili prigodne poklone za Valentinovo.

Rukometašice Podravka Vegete i Osijeka već su se susrele ove sezone. U Koprivnici su odigrale susret 3. kola 1. HRL za žene i tada je Podravka bila bolja, a rezultat je bio 42:21. Nakon odigranih 16 utakmica Podravka ima maksimalnih 32 boda u 1. HRL te je na prvom mjestu tablice bez izgubljene utakmice. Na drugom mjestu nalazi se Lokomotiva, a na trećem Bjelovar. U trenutku pisanja ovog teksta Osijek je na šestoj poziciji u prvenstvu.

Nova utakmica Podravka Vegete u 1. HRL na rasporedu je već sljedećeg vikenda kada cure gostuju kod Dalmatinke u Pločama.

 

ŽRK OSIJEK 30 (14)

RK PODRAVKA VEGETA 41 (22)

OSIJEK – SD Zrinjevac, GLEDATELJA: 400, SUCI: Nives Jakus i Stefano Rajković, DELEGAT:Boris Burkov.

OSIJEK: Brkić (16), Borac (-), Milas (-); Putnik , Hren, Lacković 15, Jerčinović 3, Horvat, Prskalo, Jeršek 5, Zagorščak 4, Špoljarić, Čanadžija, Frančić 1, Milić 2. Trener: Zlatko Marčetić.

PODRAVKA VEGETA: Risović (10), Ećimović (5); Turk 4, Beganović 1,  Karlovčan 3, Popović 4, Milošević 1, Džono 3, Milosavljević 5, Franušić 3, Stanko 5, Gjorgjijevska 3, Tsakalou 5, Benko 4. Trener: Zlatko Saračević.

SEDMERCI: Osijek 7 (6), Podravka Vegeta 3 (2).

ISKLJUČENJA: Osijek 6 min.  (Jeršek, Putnik, Milić), Podravka Vegeta 12 min. (Karlovčan 2+2, Džono 2+2, Milosavljević, Tsakalou).

CRVENI KARTONI: -.