S utakmice polufinala // Foto Ivo Čičin-MašanskerPodravka Vegeta, kao što se prognoziralo i očekivalo, bez problema ušla je u još jedno finale Hrvatskoga ženskoga rukometnoga kupa. U polufinalnoj utakmici u sklopu Festivala rukometa u istarskom Novigradu pobijedila je Sesvete Agroproteinku 30:22 (16:10. Sjajnu predstavu imala je Ivana Jelčić na vratima Podravke Vegete. U 13 obrana ugradila je i obranu četiri sedmerca. Tek dolaskom Ivane Kapitanović u 51. minuti Sesvećanke su zabile jedan gol iz dva sedmerca.

Sesvete su odmah na početku jurnule i vodile 0:3, ali iskustvo i snaga pomalo su došli do izražaja. Iako je promašila jedan sedmerac Sanja Damnjanović bila je predvodnica napada i prva u datim golovima, a tokom utakmice svoje prigode najbolje su iskoristile Iva Pongrac i Vesna Milanović Litre, ne zanemarujući golove mladih Andree Čović i Marijete Vidak.

Kod Sesveta upečatljivo je realizirala prigode Lana Franković.

Finalna utakmica igra se u petak, 10. svibnja s početkom u 17,30 sati uz prijenos na HTV 2.

S utakmice polufinala Podravka Vegeta - Sesvete // Foto Ivo Čičin-MašanskerPRVA POLUFINALNA UTAKMICA ZAVRŠNICE HRVATSKOGA KUPA

PODRAVKA VEGETA – SESVETE 33:22 (16:10)

NOVIGRAD – Sportska dvorana. Gledatelja: 200. Suci: Igor Barle i Saša Vučić (obojica Zagreb). Nadzornik HRS-a: Vladimir Sokol (Varaždin).

PODRAVKA VEGETA: Žderić (-), Jelčić (9+4), Kapitanović (2+0); A. Čović 3, Kiridžić 1, Ž. Čović 5(5), Pongrac 5, Šon, Gaće 1, Damnjanović 8, Milanović Litre 5, Dragišić, Vidak 2, Tatari, Horvat. TRENER: Neven Hrupec.

SESVETE AGROPROTEINKA: Karaula (2+1), Pijević (6+0); Miletić, Jakara 1, Pa. Stopić, Pavlek 3, Pe. Stopić, Grmoja 4, Šebek, Jelovečki, Petrušić 1(1), Ek. Nemaškalo 5, Franković 8, Bezjak, Benić. TRENERICA: Elena Nemaškalo.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 6(5), Sesvete Agroproteinka 6(1).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 8 minuta (A. Čović 2+2, Pongrac, Šon), Sesvete Agroproteinka 0 minuta.

IGRAČICA UTAKMICE: Ivana Jelčić (Podravka Vegeta).

S utakmice polufinala Podravka Vegeta - Sesvete // Foto Ivo Čičin-Mašansker