Rukometni klub Podravka Vegeta i francuski Metz Handball večeras su odigrali utakmicu 5. kola DELO EHF Lige prvakinja. Utakmica je počela u 18 sati, a igrala se u prepunoj Sportskoj dvorani Gimnazije Fran Galović u Koprivnici. Bolje su bile gošće iz Francuske s rezultatom 25:32.

Podravka dobro otvara utakmicu te u prvih nekoliko minuta Jovana Risović upisuje tri obrane, a Dejana Milosavljević i Lamprini Tsakalou zabijaju za 3:0. Metz se polako budi te zabija preko Laure Flippes i Helene Sajka. Utakmica je u 8. minuti u egalu, a rezultat na semaforu je 4:4.  Ostatak prvog poluvremena obilježava igra gol za gol te se Podravka Vegeta i Metz izmjenjuju u vodstvu. Dvanaest sekundi prije kraja prvog poluvremena Luise Burgaard zabija za Metz, no Milosavljević, nakon brzog centra, u posljednjim sekundama zabija za Podravku te se na odmor odlazi s rezultatom 15:15.

U drugo poluvrijeme Podravka ulazi s nekoliko promašaja, a s druge strane gošće iz Francuske zabijaju te u deset minuta odlaze na plus tri. Sredinom drugog poluvremena Podravka upada u laganu krizu te Metz serijom od šest pogodaka odlazi na osam golova prednosti. Do kraja poluvremena domaće rukometašice smanjuju prednost gošći te je po isteku vremena na semaforu rezultat 25:32 za Metz.

Kod Podravke osam je pogodaka zabila Lamprini Tsakalou, Milosavljević je upisala njih šest, a Stanko četiri. Risović i Ećimović na vratima su zajedno imale 12 obrana. Kod gošći najviše pogodaka postigla je Helene Sajka dok je Ivana Kapitanović upisala 18 obrana.

 

Nakon utakmice u Koprivnici trener Podravka Vegete Zlatko Saračević izjavio je sljedeće:

Čestitam Metzu na pobjedi. Bili su bolji, to je sigurno. Mi smo im pokušavali parirati s našom energijom i tempom, no imali smo previše problema. Ovako smo pogođeni ozljedama, a onda nam Ana Debelić udari glavom, a Dejana Milosavljević završi u bolnici na snimanju. Energetski smo pali nakon 40 minuta utakmice. Ivana Kapitanović spustila je roletu, a mi smo loše šutirali. Curama čestitam, dale su sve od sebe i “poginule” na terenu.

Lamprini Tsakalou, najbolji strijelac utakmice, izjavila je:

Dobro smo odigrale prvo poluvrijeme. Bile smo pune energije i držale visok ritam. No u jednome trenutku počele smo promašivati zicere. Njima je to bilo dovoljno da se rezultatski odvoje, a mi ih više nismo mogle uloviti. Ponovno nam se dogodila rupa od 10 minuta kada nam koncentracija pada, a tada gubimo utakmice.

 

U 6. kolu DELO EHF Lige prvakinja, ujedno i posljednjem u ovoj fazi natjecanja, Podravka Vegeta odlazi u Norvešku na gostovanje kod Vipers Kristiansanda. Utakmica je na rasporedu 16. studenog u 19:15 sati.

 

PODRAVKA VEGETA  25 (15)

METZ HANDBALL 32 (15)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana Gimnazije Fran Galović. GLEDATELJA: 2150.
SUCI: Georgios Panayides i Marios Andreou (Cipar), DELEGAT: Marjan Nachevski (Sjeverna Makedonija).

PODRAVKA VEGETA: Risović (10), Ećimović (2); Turk 2, Karlovčan 1, Popović, Jandrašić, Milošević, Džono, Milosavljević 6, Mugoša, Franušić 2, Stanko 4, Gjorgjijevska 2, Tsakalou 8, Debelić. Trener: Zlatko Saračević.

METZ HANDBALL: Kapitanović (18), Portes (-); Zaadi Deuna 4, Flippes 2, N’Gouan 5, Nocandy 2, Houette, Kanor 4, Di Rocco 1, Burgaard 3, Maurice, Sajka 6, Maubon 3, Luciano 2, Perederiy. Trener: Emmanuel Mayonnade.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 1 (1), Metz Handball 2 (2).
ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 2 min. (Milošević), Metz Handball 8 min. (Nocandy 2+2, Kanor 2+2).
CRVENI KARTONI: –.

 

Fotografije: Ivan Brkić