Podravka Vegeta u 4. kolu DELO EHF Lige prvakinja ugostila je mađarsku FTC-Rail Cargo Hungariu. Slavile su gošće iz Mađarske rezultatom 26:27.

U Sportskoj dvorani Gimnazije Fran Galović pred više od 2300 navijača Podravka Vegeta ugostila je FTC-Rail Cargo Hungariu. Publika je od prvog do zadnjeg trenutka utakmice glasno navijala i pružala podršku rukometašicama. Iz Mađarske je doputovalo nešto više od 200 navijača. FTC prvi zabija gol u prvoj minuti. Aniko Kovacsics pogađa te Mađarice odlaze na gol prednosti koji zadržavaju sve do osme minute kada Dijana Mugoša zabija s krila za 4:4. Gotovo cijelo prvo poluvrijeme igra se gol za gol te niti jedna ekipa ne odlazi na više od jednog gola prednosti. Dejana Milosavljević u prvom poluvremenu zabija sedam pogodaka za Podravku. Na odmor rukometašice Podravka Vegete odlaze s minimalnom prednošću pri rezultatu 15:14.

Drugo poluvrijeme donosi nastavak igre gol za gol. Za domaću ekipu zabijaju Elena Gjorgjijevska i Lea Franušić. U drugom poluvremenu s nekoliko obrana ističe se i Jovana Risović. Ulaskom u posljednjih deset minuta FTC prijeti da će prvi puta otići na plus tri, no Magdalena Ećimović skida udarac sa sedam metara. Već dvije minute kasnije Ećimović ponovno brani, a Lamprini Tsakalou zabija na drugoj strani i smanjuje prednost Mađarica na jedan gol. Do kraja utakmice domaće rukometašice nisu uspjele uhvatiti razliku te po isteku vremena FTC upisuje pobjedu s jednim golom prednosti.

Nakon utakmice trener Zlatko Saračević je rekao:

Prije svega želim istaknuti da je bila fenomenalna atmosfera. Cure su odigrale na gornjoj granici svojih mogućnosti. Nažalost, bilo je previše grešaka. Važnost utakmice i atmosfera odveli su nas u neki trans i u njemu smo napravili previše grešaka. Sedmerci, zabijeni ziceri, sedmerci, odlična obrana golmanica i izgubimo jedan razlike. Ovo je bila prava utakmica Lige prvakinja – rekao je trener Saračević nakon utakmice.

Dejana Milosavljević zabila je devet pogodaka za Podravku, a nakon utakmice je izjavila:

Ovo je bila najbolja atmosfera na utakmici do sada. Hvala publici. Što se utakmice tiče, dale smo svoj maksimum. Ovo je bila najvažnija utakmica polusezone, no nažalost napravile smo nekoliko pogrešaka i eto, ovaj puta su one otišle s bodovima.

Obrana Podravke danas je stvarno odradila odličan posao. Trener Saračević već je prije utakmice upozoravao da je FTC ekipa koja redovito zabija više od 35 golova po utakmici, no naše su ih rukometašice danas uspjele ostaviti na manje od 30 golova.

Podravka Vegeta već ovaj petak (8. studenog) dočekuje Metz Handball u utakmici 5. kola DELO EHF Lige prvakinja.

 

PODRAVKA VEGETA 26 (15)

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 27 (14)

KOPRIVNICA – SD Gimnazije Fran Galović

GLEDATELJA: 2500

SUTKINJE: Mitrović Jelena i Anđelina Kažanegra DELEGAT: Anja Frešer.

PODRAVKA VEGETA: Risović (10), Ećimović (4); Turk, Karlovčan, Popović, Jandrašić, Milošević, Džono 1, Milosavljević 9, Mugoša 2, Franušić 2, Stanko 3, Gjorgjijevska 3, Tsakalou 3, Debelić 2. Trener: Zlatko Saračević.

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA: Biro (12), Szemerey (); Pasztor 2, Schatzl 2, Csiszar-Szekeres, Meszaros, Debreczeni-Klivinyi 2, Christensen, Marton 2, Lukacs 5, Snelder 1, Banfai, Toth, Klujber 5, Hafra 3, Kovacsics 5.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 5 (3), FTC-Rail Cargo Hungaria 4 (3)

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 6 min. (Debelić, Milošević, Mugoša), FTC-Rail Cargo Hungaria 12 min. (Csiszar-Szekeres, Debreczeni-Klivinyi, Lukacs, Snelder, Klujber, Kovacsics)

CRVENI KARTONI: –

 

Fotografije: Ivan Brkić