Podravka Vegeta danas je u Koprivnici pred 200 gledatelja odigrala utakmicu 8. kola 1. HRL za žene. U goste je došla ekipa ŽRK Dugo Selo ’55, a Podravka je slavila s rezultatom 35:28.

U domaćoj ekipi danas nisu igrale standardne prvotimke Milosavljević, Debelić i Džono pa su veću minutažu dobile mlađe igračice. Iako su gošće iz Dugog Sela u prvim minutama utakmice povele već u sedmoj minuti Ana Turk pogađa za 2:2, a nekoliko trenutaka kasnije Tjaša Stanko dovodi Podravku u vodstvo. Podravka odlazi na plus četiri i tu razliku održava do kraja poluvremena. Kod Podravke se u prvome poluvremenu istaknula Elena Popović koja je zabila čak šest pogodaka.

Drugo poluvrijeme donosi nastavak iste igre kao i u prvom poluvremenu. Podravka održava razliku te bez većih uzbuđenja privodi utakmicu kraju. Nakon posljednjeg sudačkog zvižduka na semaforu je bilo 35:28. U drugom poluvremenu za Podravku sedam pogodaka iz sedam pokušaja zabila je Dijana Mugoša, a vratarke Jovana Risović i Magdalena Ećimović zajedno su upisale 12 obrana.

Kod gošći najučinkovitije su bile Anamarija Galić i Josipa Bebek svaka s po 10 pogodaka, a golmanica Ana Budić upisala je 12 obrana.

Trener Zlatko Saračević nakon utakmice dao je komentar na igru svoje ekipe:

Cure su jutros imale jaki trening u teretani, a i malo su još pod dojmom nakon Lige prvakinja. S druge strane imamo i problem s ozljedama. Nema nas previše pa smo malo isforsirali Elenu Popović koja je jučer odigrala 60 minuta za Podravku 2 Lino pa danas opet cijelu utakmicu. S druge strane opet smo ponovili iste pogreške te smo promašivali “zicere”.

Ovog vikenda Podravka Vegetu očekuje utakmica 6. kola DELO EHF Lige Prvakinja. Ekipa odlazi u Norvešku u goste kod Vipers Kristiansanda. Utakmica je na rasporedu u 19:15, a gledati je možete u izravnom prijenosu na HRT2 .

 

RK PODRAVKA VEGETA 35 (17)

ŽRK DUGO SELO ’55 28 (13)

KOPRIVNICA – SD Gimnazije Fran Galović, GLEDATELJA: 200

SUCI: Miljenko Medved i Matko Murić (Varaždin). DELEGAT: Zdravko Golub (Čakovec).

PODRAVKA VEGETA: Risović (7), Ećimović (5); Turk 2, Karlovčan 2, Popović 9, Jandrašić, Milošević 2, Vuljak, Mugoša 7, Franušić 2, Stanko 4, Gjorgjijevska, Tsakalou 5, Benko 2. Trener: Zlatko Saračević.

DUGO SELO: Budić 12, Šebalj; Vlajsović 2, Grošević, Golub, Čamber 2, Jakešević 1, Kontrec, Bebek 10, Galić 10, Svetec 3, Porobić, Martinović. Trener: Nenad Plašić.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 1 (1), Dugo Selo 6 (6).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 8 min. (Jandrašić, Milošević, Franušić, Benko), Dugo Selo 4 min. (Martinović, Svetec).

CRVENI KARTONI: -.

 

 

Fotografije: Ivan Brkić