Veselje // Foto Ivo Čičin-MašanskerPodravka Vegeta, iako je izgubila susret u San Sebastianu (Bera Bera – Podravka Vegeta 28:19, 11:11) plasirala se u Kup kupova i igrat će u osminiini finala u veljači. Mogući suparnici Podravke Vegete: Holstebro, Byasen, Viborg, Rostov, Veszprem, Lokomotiva, Buxtehuder, Odense, Zvezda, Érd, Tertnes i Fleury. Do onda će se ekipa posložiti, da ne bude ovakve igre živaca, jer je od gotovog gotovo stvorena veresija. Ali velika je zaliha bila iz Koprivnice, 11 razlike, i dobro da je bilo tako.

No, ne treba plakati, već se veseliti. I ubuduće kod nokaut sustava utakmica imati na umu jedan Vác iz veljače i jedan San Sebastian iz studenoga.

Jako lijepo predstavljanje. Publika je sjajno primila Podravkine rukometašice. S neprekidnim pljeskom. Nije je puno, procjena je oko 340-400 ( to je bilo na početku, ali je jedna tribina ispunjena, ima 700 Španjolaca), ali bit će glasni, imaju bubnjeve. Podravkine igračice vesele, raspoložene i to pokazuju na lijep i simpatičan način. Nešto novo. Nije to dosad viđeno.

1. POLUVRIJEME

U obostranim napadima u 1. minuti izgubljene lopte

2. minuta kontra, Cardoso 1:0

Treća izgubljena lopta Podravke, druga Bera Bere. 2. minuta  Prvi žuti za Bera Beru. Havić pogađa gredu.

Obrana je stigla, ali Elorza sa crte ZA 2:0, 5. minuta

Udarac Trifunović brani Temporano. Milanović Litre žuti. Elorza 3:0.

Izgubljena lopta u napadu, spriječena kontra. 7. minuta Bera Bera gubi loptu. 8.minuta Milanović Litre prvi gol za Podravku Vegetu, 1:3.

Sijevaju žuti, 7. m za Bera Beru realizira Ziarsolo. 4:1.

10. minuta, Havić 4:2. Milenković brani s krila.

Temporano brani udarac Gavranić, Bera Bera gubi loptu. Živković za Litre, sedmerac, isključenje Elorze, Trifunović realizira 7 m, 12. minuta 4:3.

Kronikusi // Foto Ivo Čičin-MašanskerU 13. minuti došli koprivnički navijači. I transparent Uprava odlazi. Ali dobri su, glasniji od Španjolaca.

Lea Vukojević 4:4. Bera Bera srlja i gubi loptu, ali i Podravka, a Pinedo realizira kontru, 5:4.Izgubljena lopta u napadu. Milenković brani udarac Menendez, 16. minuta. Bera Bera gubi loptu, a Dina Havić izjednačuje na 5:5.

Bera Bera gubi loptu. 17. minuta Živković dovodi Podravku u prvo vodstvo 5:6. Obostrano gubljenje lopte.

Temporano brani zicer iz kontre Milanović Litre.

Cardoso izjednačuje 6:6 u 19. minuti. Živković puca preko gola, a Nunez zabija sa crte, 7:6 u 20. minutI. Isključenje Pinedo, Iva Pongrac s krila lobom do 7:7. Domaće gube loptu. A i Podravka.

Menendez prolazi na crtu i u 23. minuti 8:7. Pongrac promašuje sa crte. Živković gubi loptu, Ziarsolo postavlja 9:7, ali Havić topovski za 9:8

Bera Bera gubi loptu, 26. minuta, izgubljena lopta na crti Podravke Vegete  Prvi  time out, Bera Bera, na početku 27. minute.

Milenković brani udarac iz vana. Pozicijska igra Podravke u napadu. Neka vrijeme ide, a onda u 28. minuti Lea Vukojveić lobom dovodi u vodstvo 9:10. Pogrešna lopta Gavranić u napadu i Cardoso izjednačuje na 10:10. 29. minuta, još minuta i 20 sekundi do kraja poluvremena, Mrđen zove time out. Podravka Vegeta ima napad. Havić puca, Temporano brani i na drugoj strani 7 m i isključenje Živković. Na gol ide Kapitanović, Ziarsolo zabija, Bera Bera vodi 11:10.

Istek vremena, ali sedmerac zbog obrane iz prostora. Trifunović zabija i na poluvrijeme se ide 11:11. Odličan rezultat. Podravka Vegeta jednom je nogom u Kupu kupova. Bravo Cure.

2. POLUVRIJEME

Bera Bera gubi napad, ali i Podravka i onda Elrozo zabija dva za redom, 13:11 u 33. minuti. No, Milanović Litre smanjuje na 13:12, Probijanje Arizage, spetljan napad, a Temporano brani udarac Živković sa crte. Konačno Pongrac izjednačuje na 13:13 u 35. minuti. Bilo je zanimljivo.

Akcija Trifunović // Foto Ivo Čičin-MašanskerMilenković brani zcier,  Milanović radi prekršaj, ali Ederra nastavlja igrati. 36. minuti Bera Bera imka napad. Neće dugo, brzo pucaju.

Zbog običnog zadržavanja igračice isključenje Čović, a Pinedu dovodi Bera Beru u vodstvo 14:13. 7. minuta, obrana Temporano, pogreška Bere Bere u napadu.3 8. minuta, Temporano brani ulaz s krila Nemaškalo.

39. minuta Čović izjednačuje, Gavranić isključena na dvije minute. sedmerac za Bera Beru Ziarsolo zabija i 15:14. Elorza zbog prigovora na 2 minute. Čović gazi crtu. Španjolke imaju loptu.iarsolo i Milenković. Ziarsolo pogađa i četvri semderac, tri je razlike za Bera Beru 17:14. Havić u golmanicu sa crte, loptu prihvaća Čović i 17:15. Onda je suci zbog prekršaja u obrani isključuju. Milenković brani, 43. je minuta.

Havić četvrti gol, 17:16. Sedmerac za Bera Beru. Ide opet Ziarsolo i pogađa, 18:16. Milanović Litre sa crte u 45. minuti 18:17, a Elorza iz vana za 19:17.

Gavranić zaslužuje sedmerac. Trifunović u 16. minuti 19:18, a Ziarsolo u kontri 20:18. Milenković brani zicer Ziarsolo, a Živković samnjuje na 20:19

Novi sedmerac za Bera Beru, Ziarsolo pogađa, 21:19. u 49. minuti. Temporano opet brani, deveta lopta. Ali i Milenković, 6. puta. Suci griješe. Sudar Čović u napadu na štetu Čović koja uz pljesak publike mora van, a lopta je za Španjolke (dodatak nakon utakmice; Čović je bila na šivanju lica u bolnici zbog posjekotine ispod oka od 2-3 cm. I još jedan dodatak, nisu kardinalno griješili, ali francuski suci imali su labav kriterij).

Cardoso kontra Milenković // Foto EHFEderra sam k’o duh na crti i 22:19, tri razlike. Nema udaraca Žiković i Trifunović iz vana, a Menendez postavlja najveću razliku na utakmici, 23:19. Pa neće valjda… 52. minuta. T. O. Mrđen. Havić, Temporano brani. Cardoso povećava vodstvo na 24:19. 53. minuta. Temporano brani udarac Gavranić. Bera Bera gubi loptu, ali ide se u polagani napad. Temporano brani udarac Havić, Bera Bera gubi loptu, Vukojević je izborila sedmerac. Temporano brani 7 m Trifunović. T.O. Mrđen. 55. je minuta. 

Opet sedmerac za Bera Beru. Ziarsolo zabija i 25:19.

Podravka gubi loptu, ali i Bera Bera. Pa opet Podravka, a Cardoso postavlja sedam raulike 26:19. T.O.

Neobjašnjiva neaktivnost i nezidejnost Podravke Vegete. Nije sve gotovo dok sirena ne da znak za završetak. Treba izdržati još 2 minute i 40 sekundi.

I izgubljena lopta u napadu. Bera Bera bi htjela na brzinu, pa ima nespretnosti. I onda se zabola Pinedo i 27:19 minutu i pol prije kraja

Idemo cure // Foto Ivo Čičin-MašanskerOzljeda Živković 48  minuta prije kraja. Mora van. Opet veliki pljesak publike.

Trifunović puca, gol-aut. Pola minute 8 razlike. Više nije, iskusna Pinedo postavlja konačni rezultat 28:19. Nije neki rezultat, ali Podravka Vegeta je u Kupu kupova.

Veliko veselje domaćih, ali i Podravke Vegete i navijača, obostrani pozdravi, a onda i dolazak pred novinarovo radno mjesto radi fotografiranja veselja, jer: cilj je ostvaren. Podravka Vegeta preživjela je San Sebastan, preživjet će i zimu u Europi, a u veljači bumo vidli.

U tekst će se ugrađivati samo slike, drugih izvještaja nema, niti su potrebni.

 

UTAKMICA 6. KOLA D GRUPE LIGE PRVAKINJA

Pozdrav navijačima // Foto Ivo Čičin-MašanskerBERA BERA – PODRAVKA VEGETA 28:19 (11:11)

SAN SEBASTIAN/DONOSTIA – Dvorana Bidebieta Sport Center. Gledatelja: 700. mjesta. Suci: Stevann Pichon i Laurent Reveret (oba Francuska). EHF delegat: Tomo Vodopivec (Slovenija).
BERA BERA: Temprano (12+1), Acuna; Arrojeria, Arizaga, Ezkurdia, Menendez 3, Dunay, Elorza 5, Etxeberria, Pinedo 5, Ziarsolo 9(7), Cardoso 5, Martinez, Nunez 1, Ederra. TRENER: Imanol Alvarez:
PODRAVKA VEGETA: Jukić, Kapitanović (-+0), Milenković (6+0); Čović 2, Gavranić, Pongrac 3, Havić 4, Živković 2, Vukojević 2, Nemaškalo, Milanović Litre 3, Dragišić, Vidak, Trifunović 3(3), Poljak. TRENER: Goran Mrđen.

SEDMERCI: Bera Bera 7(7), Podravka Vegeta 4(3).

ISKLJUČENJA. Bera Bera 6 minuta (Elorza 2+2, Pinedo 2), Podravka Vegeta 12 minuta (Čović 2+2, Gavranić, Havić, Živković, Milanović Litre po 2)).

IGRAČICA UTAKMICE: A. Temporano Fernandez (Bera Bera)Sat i pol prije utakmice // Foto Ivo Čičin-Mašansker

OSTVAREN PODRAVKIN CILJ, KUP KUPOVA


Konačni rezultati 3. runde Kupa kupova, pobjednici iz dvije utakmice u 1/8 finala su

Team Holstebro (Danska) – Bantu (Bjelorusija) 31:22 i 26:29

Zug (Švicarska) – Byasen Trondheim (Norveška) 28:41 i 18:44

Jagodina (Srbija) – Viborg (Danska) 18:31 i 25:32,

Muratpaša (Turska) – Rostov Don (Rusija) 24:26 i19:39

Gorodnichanka (Bjelorusija) – Veszprem (Mađarska) 27:25 i 27:31

Brašov (Rumunjska) – Lokomotiva (Hrvatska) 23:25 i 23:25

Buxtehuder (Njemačka) – Lugi (Švedska) 24:26 i 27:22

Odense (Danska) – Cercle Dijon (Grancuska) 24:22 i 25:19

Zvezda Zvenigorod (Rusija) – Mecalia Alletico (Španjolska) 36:15 i 28:20

Sercodak Dalfsen (Nizozemska) – Érd (Mađarska) 23:26 i 20:21

Tertnes Bergen (Norveška) – Jomi Salerno (Italija) 33:33 i 25:16

Fleury Loiret (Francuska) – Stabaek (Norveška) 27:28 i 30:29

Iz Lige prvakinja: Podravka Vegeta (Hrvatska), Metz (Francuska), FTC (Mađarska) i Hypo Nö (Austrija). Ta četiri kluba u 1/8 finala ne mogu igrati međusobno.

Mogući suparnici Podravke Vegete: Holstebro, Byasen, Viborg, Rostov, Veszprem, Lokomotiva, Buxtehuder, Odense, Zvezda, Érd, Tertnes i Fleury.