Rukometašice Podravka Vegete su odigrale i drugi susret u dva dana te protiv Zameta slavile rezultatom 29:37, poluvrijeme 18:23.  Sve ekipe pa tako i donedavni prvoligaš Zamet koji je uvijek pokazivao borbenost, vrlo motivirano ulaze u utakmicu s aktualnim hrvatskim prvakinjama. Ništa drugačije nije bilo ni danas pa je domaćin u prvih petnaest minuta držao minimalnu prednost, a u tome su pomogle i tehničke pogreške naših cura. Zbog izrazito borbene igre Riječanki ozbiljniji rezultatski preokret slijedi od 22.-24. minute kada Podravka Vegeta nizom od tri pogotka preuzima vodstvo, a rezultat je 15:18. Povećava se prednost i do šest razlike u 27. minuti pogotkom iz prodora u realizaciji mlade Lucije Jandrašić. Kraj prvog dijela obilježen je rezultatom 18:23 u korist koprivničkih rukometašica.

U drugom dijelu držale su rezultatsku prednost od 4-5 pogodaka Podravkine igračice sve do 40. minute kada je Lea Franušić prošla s desne strane i pogodila s crte za novo povećanje 22:28. Pokušavale su Riječanke i dalje držati korak s Koprivničankama, ali nedostajalo je snage unatoč njihovoj borbenosti i odličnom danu Katje i Ive Mikolić koje su danas svaka s po osam pogodaka predvodile riječku ekipu. Rukometašice Podravka Vegete do kraja ne ispuštaju vodstvo i utakmicu zaključuju pobjedom 29:37 te plasmanom u polufinale hrvatskog kupa za žene. Danas je najviše pogodaka u našim redovima postigla Lamprini Tsakalou, ukupno 9, a slijedi ju Dejana Milosavljević s pet pogodaka koja je nekada nosila i dres riječke ekipe. Važnu ulogu u obrani već duže vrijeme ima mlada Ana Buljan koja je danas postigla tri pogotka uz stopostotni učinak. Dala nam je i kratki osvrt na današnju utakmicu.

”Ovu utakmicu nismo odradile na nivou. U obrani nije funkcioniralo i nismo mogle vući kontre i polukontre, a taj nam je segment igre najvažniji. Primile smo previše pogodaka koje nismo smjele. Sada nam slijedi neočekivana pauza od utakmica, ali nastavljamo trenirati i moramo ispraviti stvari koje u posljednjim utakmicama nisu bile dobre, ” rekla je Buljan i čestitala ekipi na prolasku u polufinale hrvatskog Kupa za žene.

Podsjetimo Zamet je plasman u šesnaestinu finala hrvatskog kupa izborio preko Murvice, a nakon toga u osmini su svladale Đurđevac te danas također pružile odličnu borbu, a svoju izjavu nakon utakmice za klupske je stranice dao i trener Antonio Pranjić.

”Iako ne mogu biti zadovoljan prikazanom igrom u današnjoj utakmici, želim čestitati curama na prolasku na završnicu Kupa koja bi se ako sve bude u redu trebala odigrati za mjesec dana. Obrana i napad nisu bile na nivou, imali smo puno tehničkih pogrešaka”, rekao je trener Pranjić i dodao kako su sve igračice osim Džono i Turk danas upisale minutažu

ŽRK Zamet: Mraković(3), Toskić(6);Troskot, Bahtiri Nayana 1, Blažić 1, Krizmanić , Mikolić K.8, Tabar 3, Pleša 5, Mikolić I.8, Nikolić, Pleše 1, Stanić, Sabalić, Visković 2, Budić. Trener:Dragutin Žiljak

PODRAVKA VEGETA: Tucaković, Ećimović (9); Zadravec 2, Turk, Beganović 2,  Karlovčan 2, Popović 1, Jandrašić 3 Džono , Milosavljević 5, Mrđen 1, Franušić 5, Buljan 3, Škarić, Zrnić 4, Tsakalou 9. Trener: Antonio Pranjić.

SEDMERCI: Zamet 3/3, Podravka Vegeta 1/1

ISKLJUČENJA: Zamet 6 min(Mikolić, Tabar, Pleše), Podravka Vegeta 8 min(Buljan 2+2, Popović, Zadravec)

Foto: Ivan Brkić/arhiva