Danas su rukometašice Podravka Vegete i Umaga odigrale susret 6. kola 1. HRL za žene. U utakmici je slavila domaća ekipa s rezultatom 33:21.

Dvjestotinjak gledatelja, unatoč kiši, došlo je podržati Podravku. Prije početka utakmice kapetanica Podravka Vegete, u ime igračica i stručnog stožera Rukometnog kluba Podravka, čestitala je rođendan i uručila prigodan poklon fizioterapeutu Bojanu Saviću.

Domaće rukometašice loše su otvorile utakmicu te gošće iz Umaga odlaze na +3. U petoj minuti Dijana Mugoša zabija prvi pogodak za Podravka Vegetu. Umag je u vodstvu sve do 19 minute kada Lea Franušić pogotkom rezultat dovodi u egal.  U prvom dijelu na vratima Podravke Magdalena Ećimović upisala je 7 obrana. Na poluvremenu rezultat na semaforu bio je 10 naprema 10.

U drugom poluvremenu igračice Zlatka Saračevića pokazuju bolju igru. Serijom od četiri pogotka odlaze na osjetniju prednost koju su do kraja utakmice samo povećavale. Posebno se istaknula Tjaša Stanko koja je zabila šest pogodaka od sedam pokušaja. Do kraja poluvremena domaće igračice igraju čvršću obranu, ali i napad. Zabijaju Korina Karlovčan, Lamprini Tsakalou, Dejana Milosavljević i Elena Gjorgjijevska. Jovana Risović na vratima upisuje pet obrana. Na kraju je bilo +11 za Podravka Vegetu.

Trener Zlatko Saračević nakon susreta nije bio zadovoljan igrom koju je prikazala njegova ekipa.

Prvo smo poluvrijeme odigrali loše. To se više ne smije ponoviti. Za tri dana očekuje nas najvažnija utakmica sezone i moramo se u potpunosti pripremiti za nju i odigrati onako kako znamo da možemo – kratak je bio trener nakon utakmice.

Spomenimo još  da je danas Aneta Benko odigrala prvu službenu utakmicu u dresu Podravka Vegete. Upisala se i na listu strijelaca pogotkom u 54 minuti susreta pri rezultatu 30:21.

Rukometašice Podravke imaju nekoliko dana za trening i pripremu, a već u subotu očekuje ih susret 4. kola DELO EHF Lige prvakinja. U goste dolazi mađarski FTC. Utakmica u SD Gimnazije Fran Galović počinje u 18:15, a izravan prijenos je na HRT2 s početkom u 18:10 sati.

Fotografije:Ivan Brkić

 

RK Podravka Vegeta 33 (10)

ŽRK Umag 21 (10)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana Gimnazije Fran Galović GLEDATELJA: 200

SUCI: Robert Magić i Sandro Špiranec (Trnovec Bartolovečki) DELEGAT: Dejan Plentaj (Bjelovar)

PODRAVKA VEGETA: Risović (5), Ećimović (7); Turk 2,  Karlovčan 2, Popović, Jandrašić, Milošević 3, Džono, Milosavljević 7, Mugoša 1, Franušić 1, Stanko 6, Gjorgjijevska 1, Tsakalou 6, Debelić 3.
TRENER: Zlatko Saračević.
ŽRK UMAG: Pratljačić I. (8), Blašković (-), Muminović (-); Pratljačić M., Plahinek 2, Kernjus, Mataiija 2, Miočinović, Jajčević 8, Pavković 6, Bunić 3, Markežić, Kremer.
TRENER: Bruno Maros
SEDMERCI: Podravka Vegeta 3 (3), Umag  3 (2).
ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 4 min. (Mugoša, Milosavljević), Umag 2 min. (Mataija).

 

 

 :